Популярні ліки не допомагають: в Україні почали бити на сполох через небезпечну інфекцію
В Україні залишається досить серйозною ситуація із лікуванням найсмертоноснішого інфекційного захворювання на Землі — туберкульозу. До перемоги над епідемією ще далеко.
Про це в ефірі ObozTV розповіла завідуюча Центру контролю над соціально небезпечними хворобами Центру громадського здоров'я МОЗ України Яна Терлєєва.
За даними за 6 місяців 2018 року, в Україні зниження епідемічної захворюваності на туберкульоз становило до 11%. За цей період у країні було зареєстровано 13 817 випадків туберкульозу.
При цьому представник МОЗ зазначила, що більшості пацієнтів не допомагають поширені ліки.
"В Україні серед нових випадків кожен другий-третій, а серед повторних випадків — кожен другий, йде зі стійкістю до основних протитуберкульозних препаратів. Це призводить до великих витрат із боку системи охорони здоров'я, до більш низьких результатів і гірших прогнозів у лікуванні. Це є проблемою не тільки в Україні, але і у всьому світі", — підкреслила вона.
Читайте: Вчені успішно випробували нову вакцину від туберкульозу
Терлєєва також прокоментувала плани МОЗ перемогти епідемію туберкульозу до 2030 року.
"Очікується, що (до 2030 року) рівень захворюваності на туберкульоз буде менше 10 випадків на 100 тис. населення. На сьогодні, за даними за 6 місяців 2018 року, у нас йде на 100 тис. населення майже 32 випадки захворювання. Нам потрібно майже втричі знизити рівень захворюваності за цей час", — підкреслила вона.
Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше Всесвітня організація охорони здоров'я забила на сполох через поширення туберкульозу. Тільки в 2017 році в світі на туберкульоз заразилися 10 млн і померли від нього 1,6 млн людей.