Вчені успішно випробували нову вакцину від туберкульозу

14,5 т.
Вчені успішно випробували нову вакцину від туберкульозу

Медики з Південно-Африканської Республіки успішно протестували експериментальну протитуберкульозну вакцину H4:IC31, що стала другим в історії засобом від небезпечної хвороби.

Про це повідомляє РІА "Новости".

"Ні БЦЖ (перша в історії вакцина від туберкульозу. - Ред.), Ні H4:IC31 не змогли запобігти первинного зараження, проте і та, і інша вакцина захистили пацієнтів від хронічного туберкульозу", - цитує агентство заяву фахівця Марка Хетеріла з університету Кейптауна .

Згідно з повідомленням, в ході досліджень БЦЖ і H4:IC31 запобігли розвитку хронічного туберкульозу в 45% і 30% випадків відповідно, але при цьому вони не змогли захистити підлітків від розвитку первинної інфекції.

Відео дня

Разом з тим, успіх нової H4:IC31, відзначають вчені, відкриває шлях для більш масштабних досліджень і перевірки нових вакцин. Чергові експерименти лікарі проведуть у другій половині 2018 року, передає агентство.

Як повідомляється, на сьогоднішній день основним засобом для боротьби проти туберкульозу є вакцина БЦЖ, розроблена в 1921 році Альбером Кальметт і Камілем Герен.

За майже сто років, що минули з того часу, збудник туберкульозу - паличка Коха - здобула невразливість до дії багатьох протитуберкульозних ліків. В силу цього перед ученими стоїть створення нової вакцини від туберкульозу, здатної прищепити імунітет і дітям, і дорослим.

Раніше "Обозреватель" опублікував топ-6 неймовірних фармацевтичних відкриттів, що відбулися за останні кілька років.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки