МоваЯзык

/ Блоги - Хвороби і лікування

"Це просто шлак": як українців дурять з ректальним "лікуванням" застуди

43.6т

Концепція дуже нам рідна і звична. Настільки, шо мало хто цікавиться: які таємниці приховує Віферон.

Діюча речовина - інтерферон альфа 2б (ІФА-2б).

Ми так полистали, полистали і виникло кілька запитань:

А шо, Віферон добре засвоюється у прямій кишці?

Довелось читати про особливості всмоктування супозиторіїв. Суттєво воно залежить від "наповнювача", яким у Віфероні виступає какао-масло, його замінник, або таємничий "кондитерський жир". За оцим посиланням.

Можна дізнатись, що какао-масло застаріле і не використовується, бо є хімічно нестабільним. Крім того у склад свічок додають всякі гігроскопічні речовини, щоб натягувати у ректум водичку (якої там небагато, і без якої ліки нормально не засвояться). З тої ж статті випливає, що в прямій кишці речовини проходять бар'єр шляхом простої дифузії. А, значить, для молекули ІФА-2б масою 746 г/моль це буде не надто просто. Для порівняння парацетамол (в звичайних свічках) "важить" 151 г/моль.

І дійсно, в оцій публікації дослідникам довелося калампоцати ІФА-2б з лінолевою кислотою і поліоксиетильованою гідрогенізованою касторкою, шоб домогтись бодай-якогось всмоктування. Та і то -- у лімфу. Подібних ад'ювантів у складі віферону шось не видно. Написано, до речі, в 1986 році. Додається бібліографія. Всі статті такі ж старезні. Всі японські.

В прекрасній роботі зі скромною назвою "Ректальний шлях лікування дітей у 21 столітті" можна подивитись на те, які ліки у світі використовуються в супозиторіях, і (о жах!) інтерферону ви там не знайдете. Крім того, автори докладно розповідають про всі складнощі розробки "свічок", та наприкінці хвастаються, що зараз науковці пробують засунути через попу всякі пептидні препарати. Поки що тваринам, але є перші успіхи і в людей. Наївні! Наші вчені вже роками піхають туди інтерферон (білок, між іншим). І всьо чудово працює! Вони самі бачили!

Таким чином маєте челендж -- найдіть хоть якусь притомну інформацію про ректальну фармакокінетику інтерферону))) Ну чого ви? Спробуйте!

А шо, Віферон не має побічної дії?

На офіційному сайті є цілий розділ "безпека".

Там кажуть, що єдина побічка -- індивідуальна непереносимість препарату. Бо "інтерфєрон — фізіологічний бєлок для арганізма чєлавєка, нє імєющій іних побочних дєйствій". Фух, добре, шо те саме стверджують і світові джерела. Wait! Oh? shi...

Інструкція до імпортного парентерального ІФА-2б.

З 14 по 30 сторінку описуються побічні ефекти, серед яких: інфаркт, суїцидальні спроби, апластична анемія, сліпота, незворотнє ураження щитовидки, летальне ураження печінки, саркоїдоз легень і решта МКБ. Повний список. Полистайте, прифігійте.

Абортивний ефект і безпліддя йдуть на закуску.

Можливо тому його застосовують при гепатиті С і онкологічних захворюваннях, коли користь переважає ризик??

Нє, фігня. Віфероном можна лікувать соплі. І вагітним і малим дітям. А все тому, що він вводиться в попєц. Виробник каже, що це дозволяє препарату частково оминути печінку (порто-кавальні анастомози, всє дєла), а, значить, зменшити токсичність.

Знаєте шо? В/венний шлях введення на 100% оминає печінку!!

Це якась магія получається. Одна і та сама речовина, і така різниця!

Розгадка проста: у Віфероні, схоже, крім кондитерського жиру нема ніх...я. Інакше всі сопливі діти вже б повиздихали.

Виробник сам, опосередковано, цей факт підтверджує, наголошуючи, шо "у Віферону аналогів нема. Будь-якій інший інтерферон матиме страшні наслідки!"

Шось вони таке знають.

А шо, є доказова база?

З півтора десятки статей про Віферон і ГРВІ видає пабмед. Всі виключно з "братського" зарубіжжя, де ці свічки і виготовляються. Ви, звісно, можете їх почитати, якшо не шкода часу. Ставлення редакції до публікацій з СНГ ви знаєте. Характерна ознака - нєкій Vasil'ev AN доводить ефективність і віферону і гомеопатії при герпесі.

Нічо не насторожує?

Є отака робота з Австралії.

де інтерферон давали перорально для профілактики H1N1. Знизити захворюваність не вдалось. В той же час перебіг був легшим. Правда, у тих, хто отримав сезонне щеплення)))

Є ще одне посилання на Кохрейн.

Немає ефективних противірусних препаратів проти ГРВІ.

Цю публікацію, однак, пізніше відкликали, через відсутність апдейтів. Бо фонд припинив фінансувати даний напрямок досліджень))))) Мабуть того що дуже перспективно….

Що ще за кордоном?

Подивіться, які ІФА-2б є на ринку Північної Америки, ознайомтесь із шляхами введення (попи немає), показаннями і дозами. Це мільйони МО дії. У "віферонах" в десятки разів менші (може це зумовлює таку "безпечність"? але звідки тоді береться ефективність?). Ніде у світі, інтерферони не продадуть без лікарського рецепта! Тим більше для лікування кашлю чи соплів. В нас же можна купить о 3-ій ночі в ларьку на вокзалі і засунуть собі в дупу хоч цілу палєту. Виробник запевняє, шо випадків передозування не спостерігалось... А от ми бачили, як виглядає передозування кондитерським жиром.

В ту ж когорту йде Лаферобіон, серед показань якого лише ГРВІ. Цікаво, шо він позиціонується, як імуностимулюючий засіб. В той час як ідентичний за складом Віферон (виробник наголошує) НЕ Є імуностимулятором.

Такий же "фуфломіцин" і Генферон. Який просувається чомусь як ліки від переважно статевих інфекцій. (Нагадує історію про аспірин поламаний навпіл: від голови і від попи).

Є прекрасний Анаферон.

Це гомеопатичний засібіз діючою речовиною "лохоферон".

Головний меседж:

Інтерферони анально ніхто за межами СНГ не застосовує.

Справжній інтерферон -- серйозні ліки від страшних хвороб з потенційно страшними побічними ефектами.

Гомеопатія - шлак (ну це і так всі знають)

P.S. В складі Віферону є ще антиоксиданти. І вони вже так задрали, шо про них доведеться писати окремо.

Не пропусти блискавку! Підписуйся на нас в Telegram

Читайте всі новини по темі "здоров'я" на сайті "OBOZREVATEL".

Редакція сайту не несе відповідальності за зміст блогів. Думка редакції може не збігатися з авторською.

0
Коментарі
0
0
Смішно
1
Цікаво
1
Сумно
0
Треш

Блоги медицини