Українка підхопила малярію під час подорожі за кордон: чим небезпечне захворювання

Жінка зазначила, що її кусали комарі
Українка підхопила малярію під час подорожі за кордон: чим небезпечне захворювання

42-річна мешканка Харкова 16 серпня повернулася в Україну з Нігерії, де підхопила тропічну малярію. Жінка зазначила, що її кусали комарі.

Про це повідомляє "Об'єктив". 20 серпня у хворої з'явилася загальна слабкість, головний біль, підвищення температури тіла до 38,5 градусів. Однак у лікарню вона звернулася лише 24 серпня.

При обстеженні у жінки виявили збудники малярії.

Зі слів пацієнтки, перебуваючи в Нігерії, на малярію вона не хворіла, індивідуальну хіміопрофілактику до виїзду і під час перебування в цій країні не проводила.

Відео дня

Фахівці провели комплекс протиепідемічних заходів за місцем проживання хворої.

З початку 2021 року на Харківщині зареєстровано дев'ять завезених випадків малярії, з них два з летальним результатом.

Малярію викликають паразити сімейства Plasmodium, які передаються людям при укусах інфікованих комарів-переносників роду Anopheles.

Найбільш важкий тягар цієї хвороби припадає на країни Африки на південь від Сахари. Багато людей, що проживають у регіонах Південно-Східної Азії, Східного Середземномор'я, Західної частини Тихого океану і країн Америки, також піддаються ризику зараження.

Особливо вразливі діти віком до 5 років. Близько 67% всіх смертей через цю недугу припадає саме на них.

Під час укусу через кров у печінку потрапляють паразити – малярійні плазмодії. Вони руйнують еритроцити і продовжують розмножуватися, вражаючи все нові й нові кров'яні клітини.

Симптоми малярії виявляються від 1 до 4 тижнів після зараження у вигляді лихоманки, підвищеної пітливості, слабкості, головного болю.

Можливі ускладнення:

  • набряк головного мозку;

  • гостра ниркова недостатність;

  • серцева недостатність;

  • серйозне ураження паразитами різних внутрішніх органів;

  • малярійна кома;

  • психічні розлади.

Як повідомляв OBOZREVATEL, в Україні від малярії помирає кожен десятий із зареєстрованих хворих.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки