Вчені створили потужну вакцину проти ВІЛ: опубліковані результати досліджень

11,5 т.
Вчені створили потужну вакцину проти ВІЛ: опубліковані результати досліджень

В Африці група вчених провела дослідження експериментальної вакцини Ad26, покликаної запобігти зараженню вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ).

Тестування підтвердило не лише ефективність, але і безпечність препарату, пише сервіс медичних новин Medical Xpress.

У випробуваннях взяли участь майже 400 дорослих здорових осіб із різних регіонів Африки. Всіх учасників експерименту поділили на вісім груп (дослідну і контрольну), по дві на регіон. Ні самі учасники, ні навіть організатори випробування не знали до самого кінця, хто саме отримує справжню вакцину, а хто - плацебо у вигляді сольового розчину.

Відео дня

Читайте: Рак навчилися лікувати небезпечним вірусом

Людям, які отримували реальну вакцину Ad26.Mos.HIV, вводили білки відразу декількох штамів ВІЛ-1. На 28-му і 48-му тижні добровольці проходили ревакцинацію із застосуванням Ad26.Mos.HIV - модифікованих вірусів Ankara, які використовувалися як вектори для доставки gp140 - білка оболонки вірусу ВІЛ.

У ході дослідження з'ясувалося, що препарат був абсолютно безпечним для здоров'я волонтерів і сприяв значному збільшенню кількості антитіл проти білків вірусної оболонки, інтенсивному фагоцитозу і активації імунних Т-клітин.

Також аналогічні випробування проводилися на мавпах.

"Ці результати є важливою віхою. Дослідження демонструє, що препарат індукує стійкі імунні відповіді у людей і мавп з порівнянною величиною, кінетикою, фенотипом і довговічністю, а також забезпечує 67%-й захист від вірусних викликів у мавп", - заявив професор Центру досліджень вірусології і вакцини в Медичному центрі "Бет-Ізраїль-Діаконья" і професор медицини Гарвардської медичної школи в Бостоні Девід Баруш.

Як писав OBOZREVATEL, американським вірусологам вдалося створити експериментальну вакцину, що прищеплює імунітет до 30% відомих штамів ВІЛ.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки