Вчені знайшли революційний спосіб боротьби з туберкульозом
У боротьбі з настільки непростим захворюваннями настала нова ера, заявляють німецькі вчені, які займаються розробкою абсолютно нових методів боротьби зі збудниками туберкульозу з метою уникнути можливої появи лікарської стійкості.
Як повідомляє портал Medikforum, в цьому дусі витримана розробка фахівців, яка робить збудника туберкульозу - мікобактерію - більш вразливою до впливу будь-яких медикаментів.
Вчені наголошують, що вагомою проблемою в боротьбі з мікобактеріями є висока щільність їхньої клітинної мембрани, яка знижує ефективність ліків. Так група фахівців під керівництвом професора Штефана Зібера з Технічного університету Мюнхена відкрили речовина, яке серйозно порушує будову цієї мембрани.
Згідно з ідеєю, новий препарат руйнує структуру мембрани клітини збудника і робить його більш уразливим.
Читайте: Названо моторошні цифри з туберкульозу в Україні
Найбільш важливим структурним елементом мембрани мікобактерій є міколові кислоти, аналогічну будову мають бета-лактони. З урахуванням цього факту фахівці використовували бета-лактон EZ120, який, завдяки своїй ідеальній схожості, порушує біосинтез мікомембрани, блокуючи ферменти Pks13 і Ag85, і ефективно знищує бактерії.
Відзначається також, що EZ120 діє вже в незначній концентрації, показуючи низьку токсичність стосовно клітин людини. Поєднання з антибіотиком дозволяє значно посилити його ефективність. При цьому синергія дозволяє зменшувати концентрацію ліки більш ніж у 100 разів.
Читайте також на "Обозревателе", головне, що потрібно знати про туберкульоз.