Вже 8 смертей: Супрун попередила українців про небезпечну хворобу

49,3 т.
Вже 8 смертей: Супрун попередила українців про небезпечну хворобу

З початку поточного року в Україні зафіксовано 8 смертей від ботулізму, до зараження яким в основному привело вживання в'яленої, солоної або консервованої риби домашнього приготування, яка була куплена в підземних переходах або на стихійних ринках.

В.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун у своєму Facebook зазначила, що ботулотоксин, зараження яким призводить до ботулізму, накопичується в зіпсованих продуктах.

Для лікування захворювання в Україні закуплена спеціальна сироватка.

"З цього року на центральному рівні Україна почала закуповувати сироватки від ботулізму. Наразі наявні високоякісні антитоксини, необхідні для негайного лікування ботулізму. Отримати сироватку можна у будь-який час. Її терміново доставляють у місце зафіксованого випадку ботулізму", - повідомила вона.

Відео дня

За словами в.о. міністра, найкращим способом захиститися від хвороби є профілактика. Перш за все потрібно утриматися від вживання риби сумнівного приготування. Оскільки вона могла бути заражена в природних умовах або при зберіганні. І з'ясувати це неможливо.

"Крім того, причиною отруєння можуть стати інші продукти домашнього консервування - м'ясо, риба, гриби, рідше - овочі. Якщо ці продукти були погано вимиті, неправильно чи недостатньо термічно оброблені, транспортувались або зберігались неналежним чином - вони також можуть стати причиною інфікування", - пояснила Супрун.

Вона зазначила, що отруєння токсином може викликати порушення зору, невиразність мови, сухість у роті або м'язову слабкість, підвищення температури, болі в животі і загальну інтоксикацію. У дітей може наступити апатія, відмова від їжі і тривалий плач. У разі появи таких симптомів потрібно терміново звертатися до лікаря.

Як повідомляв OBOZREVATEL, у липні в Запоріжжі зафіксований спалах ботулізму, від якого померли дві людини.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки