Як врятуватися від застуд: лікарка дала дієву пораду

15,4 т.
Як врятуватися від застуд: лікарка дала дієву пораду

У боротьбі із сезонними гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ) потрібно використовувати цинк.

Про це розповіла лікарка-терапевтка, дієтологиня Тетяна Фіалкова на сторінці в Instagram.

"Цинк зменшує здатність вірусів до зростання і розмноження в горлі та верхніх дихальних шляхах", — написала вона.

Фіалкова зазначила, що ефективність препарату залежить від форми цинку, найефективніші з них — глюконат цинку й ацетат, але краще використовувати препарати цинку у вигляді пастилок.

Застуда
Відео дня

Також вона уточнила, як вживати цинк під час застуди: найкраще використовувати пастилки для розсмоктування, розділивши прийом на декілька разів у день.

Для цинку граничні дозування такі:

  • діти 1-3 роки: 7 мг

  • діти 4-8 років: 12 мг

  • діти 9-13 років: 23 мг

  • підлітки 14-18 років: 34 мг

  • дорослі 19 років і старше: 40 мг

  • вагітні та жінки: 40 мг.

За словами лікарки, тривале використання цинку у більших дозах може бути токсичним, знижує рівень "хорошого" холестерину, викликає важкий дефіцит міді, порушує імунітет, анемію та інші побічні ефекти.

"Пастілки для розсмоктування потрібно вживати на початку застуди з появою перших симптомів, у першу добу. Тривалість — до 3-х днів. Вони помітно зменшують біль у горлі та знімають запалення у слизових", — підсумувала Фіалкова.

Як писав OBOZREVATEL, в епідемсезоні українців чекає грип А/H3N2 (Сінгапур) і групи В, а також активація кору й дифтерії.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки