МоваЯзык

/ Грип та застуда

В Україну йде свинячий і сінгапурський грип: як вберегтися

У новому епідемсезоні українців чатує грип А / H3N2 (Сінгапур) і грип групи В, а також активація кору і дифтерії.

Про це повідомляють Вести. За даними лікаря-інфекціоніста, радника міністра охорони здоров'я Ольги Голубовської, однозначно відповісти, який грип захопить територію України, складно, тому що цей вірус непередбачуваний.

"У цьому сезоні, згідно з даними ВОЗ, будуть циркулювати чотири штами вірусу грипу: два А і два види В. З цих чотирьох найбільше небезпечний А/H3N2 (Сінгапур). Це той штам грипу, який викликав хвилю важких респіраторних захворювань з досить високою смертністю. Особливо багато смертельних випадків було в США, у нас він був набагато легше", – зазначила Голубовська.

Грип

Грип. Джерело: telegraf.com.ua

telegraf.com.ua

Крім того, будуть циркулювати А/Н1N1 (свинячий грип), а також вірус, схожий на B Colorado (06/2017) і B Phuket (3073/2013).

За словами Голубовської, в України вже надійшли вакцини від грипу, які зараз проходять перевірку. Вже на початку жовтня вони мають надійти в клініки і аптеки. У першу чергу вакцинуватися повинні ті, хто працює у великому колективі, а також люди з надмірною масою тіла, які мають серцево-судинну клінічну патологію, захворювання легень, цукровий діабет.

Інкубаційний період А/Н1N1 (свинячий грип) триває від 1 до 4 діб, рідше – до 7 днів. У неускладненій формі: температура до 38-39 градусів, нудота, блювота, діарея (до 45% хворих), погіршення самопочуття, сонливість, відчуття слабкості, млявості, м'язова, суглобний біль, "ломота" в тілі, респіраторна симптоматика виражається в кашлі, першінні в горлі, відчутті нестачі повітря.

При важкій формі буває головний біль в лобній ділянці, у надбрівних дуг; рухи м'язів в даній області (моргання, міміка) підсилюють хворобливість; можливий розвиток світлобоязні; біль в очних яблуках при русі очей.

Що стосується А/H3N2 (сінгапурський грип), то перший симптом цього штаму грипу – озноб. Людину морозить навіть у теплому одязі при кімнатній температурі. Закутуючись, ви сприяєте появі лихоманки. Температура може підскочити до 40 градусів. Симптоми починають виявлятися або відразу, або через 1-2 дні після потрапляння вірусу в організм. Температура піднімається вище 39 градусів, закладає горло і груди, з'являється сухий кашель. Жарознижуючі препарати допомагають на дуже короткий час.

Важкий стан при гонконгському грипі зберігається близько 4-5 днів. Якщо стан не поліпшується, жарознижуючі діють дуже недовго, то, можливо, мають місце ускладнення.

Як писав OBOZREVATEL, українські вчені підтвердили ефективність вітчизняних ліків від грипу.

Підписуйся на наш Telegram. Отримуй тільки найважливіше!

2
Коментарі
3
5
Смішно
0
Цікаво
8
Сумно
0
Треш

Блоги медицини