Знайдений простий спосіб побороти страшне смертельне захворювання
Гормон ірізін, що виробляється мозком під час фізичних вправ, покращує пам'ять і знижує ризик розвитку хвороби Альцгеймера - невиліковної форми деменції, що закінчується смертю.
Це з'ясували вчені Університету Колумбія (США) та Інституту Тауба, повідомляється в прес-релізі на MedicalXpress.
Вчені проаналізували зразки мозкової тканини пацієнтів з хворобою Альцгеймера і виявили, що у хворих у гіпокампі (відділ головного мозку, що відповідає за формування пам'яті) вміст гормону знижується. Експерименти на мишах показали, що ірізін у мозку гризунів захищає синапси (контакти між нейронами) від пошкоджень, які можуть завдати шкоди пам'яті. При нестачі ірізіна в гіпокампі у тварин спостерігаються проблеми з пам'яттю і ослаблення синапсів.
Читайте: Відновлює мозок: вчені зробили прорив у лікуванні хвороби Альцгеймера
Миші, які плавали кожен день протягом п'яти тижнів, не демонстрували ознак деменції навіть при введенні бета-амілоїд - пептидів, які, як прийнято вважати, сприяють розвитку хвороби Альцгеймера у людини. Однак блокування активності ірізіна повністю прибирало позитивний ефект від фізичної активності.
Результати дослідження показують, що гормон може бути використаний в якості терапії деменції у людей. Вчені планують підібрати препарати, які можуть спровокувати вироблення ірізіна або надати дію, схожу з дією гормону.
Наразі смертельною формою деменції хворіє більше 26 мільйонів людей, і очікується, що до 2050 року їх кількість стане в чотири рази більшою. Поступово у пацієнтів відбувається втрата довготривалої пам'яті, виникають порушення мови і когнітивних функцій, врешті решт, хворі втрачають здатність доглядати за собою.
Як повідомляв OBOZREVATEL, гормон ситості, званий холецистокинином, сприяє зменшенню ризику розвитку хвороби Альцгеймера.