Для зараження COVID-19 вистачає однієї краплі з вірусом – дослідження

Для зараження COVID-19 вистачає однієї краплі з вірусом – дослідження

Щоб заразитися COVID-19, достатньо потрапляння в організм однієї краплі з вірусом. Такого висновку дійшли вчені під час нового експерименту.

Дослідники навмисно заразили молодих здорових добровольців SARS-CoV-2 і простежили, як проходить процес інфікування. Результати опублікували в In Review.

До дослідження залучили 34 здорових добровольців віком від 18 до 30 років. Вони ніколи не були інфіковані коронавірусом та не отримували щеплення від COVID-19. Крім того, всі учасники мали негативний результат на антитіла проти коронавірусу.

Вчені ввели добровольцям низьку дозу SARS-CoV-2 у вигляді крапель у ніс. Зазначається, що вони містили приблизно таку ж кількість вірусу, як у одній краплі слизу з носа людини, інфікованої коронавірусом.

Відео дня
Учені навмисно заразили людей.

Версія SARS-CoV-2, яку використали у дослідженні, передувала Альфа-варіанту, але відрізнялася від вихідної версії вірусу мутацією під назвою D614G. Ця мутація впливає на шиповидний білок, який вірус використовує для зараження клітин і, як вважається, збільшує трансмісивність вірусу, кажуть вчені.

Половина добровольців заразилася COVID-19. У 16 з них з'явилися симптоми від легкого до помірного ступеня, такі як біль у горлі, головний біль, біль у м'язах та суглобах, втома та лихоманка. Приблизно третина інфікованих втратила нюх, а у 10 із цих людей нюх повернувся протягом трьох місяців. У трьох людей залишився дефіцит смаку та нюху.

Головний автор дослідження доктор Крістофер Чіу заявив, що, на щастя, в їхній моделі інфікування здорових молодих дорослих учасників не було серйозних симптомів або клінічних проблем. "Через це результати дослідження найбільш характерні для легких інфекцій, а не для важких", – сказав він.

За словами вчених, середній інкубаційний період вірусу становив 42 години.

Дослідники брали зразки мазків із горла та носа учасників двічі на день та розраховували кількість наявного життєздатного вірусу за допомогою ПЛР-тестів та лабораторних аналізів. Вони виявили, що кількість вірусу в учасників швидко зростала після інкубаційного періоду.

За їхніми словами, вірус може бути виявлений спочатку у горлі приблизно через 40 годин після контакту з хворою людиною, а потім у носі приблизно через 58 годин після зараження.

Середній інкубаційний період вірусу становив 42 години.

У середньому вірусне навантаження учасників досягло піку через п'ять днів після їхнього початкового контакту. Група повідомила, що рівень вірусу в горлі зазвичай залишався нижчим, ніж у носі, а також досягав піку раніше.

Експрес-тести з меншою ймовірністю виявляли вірус на низьких рівнях, а це означало, що на той час була велика ймовірність "хибнонегативних" результатів.

Наразі команда вчених планує з'ясувати, чому інші учасники експерименту не заразилися SARS-CoV-2. Вони також планують провести аналогічний експеримент із штамом Дельта. Про аналіз Омікрону поки що нічого невідомо.

Інші дослідження

Ще одне дослідження вчених показало, що для стримання появи нових варіантів вірусу, необхідно продовжувати заходи громадської охорони здоров'я, зокрема такі, як носіння масок та вакцинація. За словами експертів, хоча Омікрон краще ухиляється від імунітету, ніж Дельта, вакцини, як і раніше, забезпечують захист, а повторні щеплення значно знижують ризик серйозного захворювання, госпіталізації та смерті.

Експерти наполягли, що вірус не стане ендемічним, як грип, поки глобальні показники вакцинації будуть низькими.

Також вчені виявили, що коронавірус майже повністю втрачає здатність заражати після 20 хвилин на свіжому повітрі, причому ключовими є перші 5 хвилин. Також зазначається, що зараження відбувається за тісного контакту, при цьому вологість у приміщенні відіграє більшу роль, ніж вентиляція.

Окрім того, в рамках британського проєкту React вчені виявили, що дві третини людей із позитивним аналізом на Омікрон раніше вже перехворіли на коронавірус.

Вчені планують провести аналогічний експеримент із штамом Дельта.

Найперші симптоми штаму коронавірусу Омікрон:

  • першіння у горлі;

  • біль у попереку;

  • закладеність носа;

  • головний біль;

  • втома;

  • чхання;

  • нічна пітливість та ломота в тілі.

Раніше директор Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Аданом Гебрейєсус підкреслив, що пандемії COVID-19 ще не кінець і надалі не виключено, що у світі з'являться нові штами цього вірусу.

Як повідомляв OBOZREVATEL:

Звернення команди OBOZREVATEL
disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки