У Київ прийшла смертельна хвороба: що про неї відомо і як уберегтися

36,6 т.
У Київ прийшла смертельна хвороба: що про неї відомо і як уберегтися

У Києві зафіксували перший випадок захворювання на лихоманку Західного Нілу (ЛЗН) — смертельну інфекцію, яка переноситься через укуси комарів. Хворого госпіталізували у столичну Олександрівську лікарню.

Як написала на своїй сторінці у Facebook головний інфекціоніст МОЗ України Ольга Голубовська, спочатку у пацієнта запідозрили менінгіт, однак аналізи засвідчили наявність в організмі ЛЗН.

"Ну ось і в нашій клініці ми підтвердили менінгеальну форму лихоманки Західного Нілу — захворювання, яка дуже активна зараз у Європі. Це досить небезпечне захворювання, інформованість про яке в широкомасштабній клінічній практиці — низька", — зазначила Голубовська.

Відео дня

Читайте: Супрун розвінчала популярний міф про лікування небезпечного захворювання

Вона уточнила, що у 80% людей початок інфікування протікає безсимптомно, а в інших воно схоже на грип: підвищення температури, головний біль, біль у горлі, м'язах, суглобах і спині, слабкість, нудота і діарея. Основну небезпеку становить ураження центральної нервової системи і розвиток менінгіту або енцефаліту.

"Смертність серед пацієнтів, у яких розвивається нейроінвазивна форма хвороби, становить від 4% до 14%", — зазначила Голубовська.

Хто у групі ризику

За словами лікаря, особливо небезпечна лихоманка для літніх, вагітних, і людей із ослабленим імунітетом — у них виникають важчі форми уражень організму.

Також у небезпеці перебувають ті, хто подорожує в уражені інфекцією регіони або живе там.

"Цьогорік у багатьох країнах Європи спостерігається безпрецедентне зростання цього захворювання. Вважають, що це пов'язано з аномально високою температурою і тривалими дощами, які змінюються посухою. Такі погодні умови сприяють розмноженню і поширенню комарів. У країнах Євросоюзу від початку 2018 року зафіксовано 710 випадків захворювання ЛЗН. Найбільше постраждали такі країни, як Сербія, Італія, Греція, Угорщина і Румунія", — пояснила лікар.

Також небезпечними регіонами є країни Африки та Середземномор'я.

Як можна заразитися

Уже хвора особа не становить небезпеки для суспільства. Випадки передачі ЛЗН від людини до людини відомі тільки під час пересадки органів або переливання крові.

"Головне джерело інфекції та її резервуар — 17 видів птахів, зокрема голуби, ворони і навіть домашні екзотичні птахи. В організмі перелітних птахів вірус зберігається до 200 днів і вони є основним джерелом інфекції, набагато менше значення мають гризуни, кажани. Переносниками є різні види широко поширених у нас комарів", — зазначила Голубовська.

Як уникнути ЛЗН

За словами лікаря, специфічного лікування від ЛЗН не існує, також від неї не можна вакцинуватися. Однак для людей, які перебувають в епідемзонах, можна застосувати превентивні заходи:

  • уникати перебування на відкритому повітрі в піковий для укусів час — сутінки;

  • носити сорочки з довгими рукавами і брюки світлих тонів;

  • використовувати репеленти, які містять ДЕТА (діетилтолуамід);

  • регулярно забирати воду з можливих місць розмноження комарів (квіткові горщики, ємності для води, поїлки для птахів і дитячі басейни), щоб не допустити їхнього перетворення на осередки розмноження.

Як писав OBOZREVATEL, у серпні в Україні зафіксували перший летальний випадок від лістеріозу.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки