МоваЯзык

/ Новини медицини

В Україну прийшла смертельна хвороба: є перший летальний випадок

В Україні зафіксовано перший летальний випадок за 2018 рік від небезпечного інфекційного захворювання лістеріоз.

Про це повідомляє "Центр громадського здоров'я". Зазначається, що зараження людини може відбуватися під час контакту з інфікованими тваринами та птахами, вживання м'ясної або рибної продукції без термічної обробки або овочів і фруктів.

"У 2018 році в Україні зафіксовано 2 випадки захворювання на лістеріоз: перший – у Львівській області, захворіла жінка 1999 року народження на ангінозно-септичну форму лістеріозу, після лікування у стаціонарі одужала. Другий випадок – на жаль, летальний, чоловік 1949 року народження у Києві помер у липні 2018 року від лістеріозу з ураженням тканини головного мозку", - сказано у повідомленні.

Зазначається, що з 2007 по 2017 рік в Україні всього зареєстровано 22 випадки захворювання. З них 11 - у 2017 році. Шестеро хворих померло, з них четверо - новонароджені діти.

Лістеріоз – це інфекційне захворювання, спричинене мікроорганізмами Listeria monocytogenes. Бактерії широко розповсюджені у природі, їх знаходять у ґрунті, піску, воді. Список джерел доволі різноманітний - від диких гризунів до птахів.

"Хвороба характеризується ураженням центральної нервової системи, септичними проявами, абортами, маститами або перебігає у формі безсимптомного носійства. За першими симптомами вона схожа на харчове отруєння. У випадку прогресування хвороби страждає центральна нервова система (головний мозок)", - пояснили у відомстві.

Сприйнятливість до лістерій у людей невисока, бо імунна система вміє боротися з цими бактеріями. Щоб не заразитися, важливо термічно обробляти продукти та ретельно промивати овочі та фрукти.

Як повідомляв OBOZREVATEL, це захворювання прийшло в Україну з Європи. У групі ризику перебувають люди похилого віку зі слабким імунітетом, вагітні жінки та діти.

У захворювання є дві форми - неінвазивна та інвазивна. Якщо перша розвивається здебільшого у здорових людей, то друга є важчою і характеризується високою смертністю.

Підпишись на наш Telegram. Надсилаємо лише "гарячі" новини!

Читайте всі новини по темі "здоров'я" на сайті "OBOZREVATEL".

Тема
Місце
2
Коментарі
123
19
Смішно
29
Цікаво
288
Сумно
33
Треш

Блоги медицини