COVID-19 погано впливає на жінок, які намагаються зачати дитину: дані дослідження

COVID-19 погано впливає на жінок, які намагаються зачати дитину: дані дослідження

Згідно з опитуванням понад 12000 жінок репродуктивного віку, під час пандемії COVID-19 у кожної третьої були зміни у менструальних циклах та симптомах. На менструацію може помітно впливати вищий рівень стресу, ніж контрольні показники до пандемії. Результати дослідження були представлені на зустрічі Американського товариства репродуктивної медицини у 2021 році.

За словами наукового співробітника Ovia Health, технологічної компанії з охорони здоров'я жінок та сім'ї з Бостона, Шеннон М. Меллой, це особливо відбивається на жінках, які намагаються зачати дитину або борються з безпліддям.

COVID-19 став причиною появи нових психосоціальних та міжособистісних факторів ризику. Меллой підкреслює, що пандемія – одне з найстресовіших і колективно пережитих лих, які колись бачило сучасне суспільство.

Відео дня

Як показують дослідження, хронічний тривалий стрес викликає високий рівень кортизолу, який може впливати на ендокринологію та регулювання менструального циклу. За словами Меллой, це може зробити створення сім'ї ще складнішим завданням. За її словами, лікарі та інші медичні працівники завжди брали до уваги стрес при веденні пацієнтів, але ніколи за такого рівня хронічного стресу.

Подробиці роботи

Ovia Health вирішила вивчити взаємозв'язок між стресом з менструальним циклом і змінами симптомів під час пандемії COVID-19, щоб побачити, як це може вплинути на допоміжні репродуктивні технології.

Дослідження тривало понад рік, протягом цього періоду користувачі мобільного додатку Ovia Health's Fertility у США брали участь в опитуванні. Вони оцінювали зміни у характері менструації та симптоматиці та включали версію з 4 пунктів шкали стресу, що сприймається (PSS-4). Парний t-тест оцінював різницю між групами (менструальні зміни проти відсутності менструальних змін).

У ході опитування учасницям ставили питання, які зміни вони помітили у своєму менструальному циклі. Про зміни циклу чи симптомів повідомила кожна третя жінка. 87% із них сказали, що їх цикл розпочався раніше чи пізніше. 29% повідомили про сильніші симптоми під час менструації, такі як біль у попереку, спазми або зміни виділень, а 27% – що кровотеча під час менструації була сильнішою. Ці результати аналогічні до інших досліджень, що вивчають вплив епізодичного стресу на менструацію.

За словами Меллой, порушення менструального циклу особливо неприємне для жінок, які намагаються створити сім'ю. Медичні працівники можуть спостерігати більше за порушення менструального циклу у своїх пацієнток. Змінити ситуацію з COVID-19 неможливо, але можна покращити роботу з інтеграції скринінгу психічного здоров'я, підключивши пацієнтів до лікування, яке оптимізує зачаття та результати безпліддя.

Зв'язок менструації та вакцинації

Хоча відомі побічні ефекти вакцини включають біль у руці, жар, стомлюваність та міалгію, деякі жінки повідомляли про зміни у своєму менструальному циклі. Про це сказав Марк П. Троліс, доктор медицини, професор акушерства та гінекології Університету Центральної Флориди та директор Центр ЕКО в Орландо. За його словами, вирішальним фактором може бути реакція на вакцинацію, спричинену імунною відповіддю, а не вакцина.

Зараз однозначний зв'язок між вакциною та менструацією не встановлений. За словами Троліса, більшість жінок через місяць після вакцинації відновлюють нормальні інтервали. Крім того, немає перевірених доказів зв'язку вакцини з безпліддям. Проте дослідження у цій галузі життєво важливі та продовжуються.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки