МоваЯзык

/ Ендокринологія

Діабет виявився п'ятьма різними захворюваннями

Діабет вважається лихом сучасності - він торкнувся приблизно одного з 11 людей в усьому світі. Неконтрольований рівень цукру в крові зазвичай ділиться на типи 1 і 2. Але дослідники зі Швеції і Фінляндії впевнені, що діабет має більш складну картину.

Про це повідомляє BBC.

Захворювання, яке провокує такі ускладнення, як серцевий напад, інсульт, сліпота, ниркова недостатність та інші серйозні наслідки, зазвичай ділять на два типи:

  • Діабет 1 типу - це захворювання імунної системи, при якому в організмі не вистачає гормону інсуліну для контролю рівня цукру в крові.

  • Діабет типу 2 більше розглядається як наслідок неправильного способу життя, оскільки жирові відкладення можуть впливати на вироблення інсуліну.

Дослідження, організоване Центром діабету при університеті Лунда у Швеції та Інститутом молекулярної медицини Фінляндії, було проведено при участю 14 775 пацієнтів.

Результати показали, що пацієнтів можна розділити на п'ять різних груп, а не на дві:

  • група 1 - важкий аутоімунний діабет в цілому такий же, як класичний тип 1 - він вражав людей в молодому віці , імунне захворювання робило їхній організм нездатним продукувати інсулін;

  • група 2 - пацієнти з дефіцитом інсуліну (молоді, зі здоровою вагою), проте їхня імунна система не причетна до нестачі гормону;

  • група 3 - важкі пацієнти з інсулінорезистентністю, які мають надлишкову вагу, при цьому інсуліну в крові достатньо, але реакція організму на нього неправильна;

  • група 4 - помірний діабет, пов'язаний з ожирінням, але при нормальному рівні метаболізму;

  • група 5 - середній вік пацієнтів з діабетом, при якому симптоми розвивалися в дорослому віці і не яскраво виражено.

Вчені зазначають, що не можна ділити ці п'ять груп на легкі і складні форми. Але при цьому варто враховувати, що пацієнти з другою групою діабету зараз прираховуються до хворих на діабет 2-го типу, при цьому у них немає аутоімунного захворювання.

За даними дослідження, їхня хвороба, ймовірно, спровокована дефектом в бета-клітинах.

Крім того, група 2 має більш високий ризик ускладнення у вигляді сліпоти, тоді як група 3 мала найбільший ризик захворювання нирок.

Практикуючі ендокринологи згодні з тим, що діабет має набагато більше підвидів, ніж вважалося раніше. При цьому багато хто вважає, що їх може бути і набагато більше, ніж п'ять.

"Цілком можливо, що в усьому світі існує 500 підгруп у залежності від генетичних і місцевих ефектів навколишнього середовища", - впевнена доктор Вікторія Салем, консультант і клінічний вчений з Імперського коледжу Лондона.

При цьому лікар додала, що персоналізація лікування і розуміння потенційних ризиків і ускладнень, пов'язаних з діабетом, може допомогти в успішному лікуванні та підтримці нормального рівня життя пацієнтів з діабетом.

"МедОбоз" раніше розповідав про те, які звички призводять до діабету.

Тисни! Підписуйся! Читай тільки найкраще!

Читайте всі новини по темі "здоров'я" на сайті "OBOZREVATEL".

Тема
0
Коментарі
1
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини