Ін'єкції не потрібні! Вчені винайшли альтернативу інсуліну
Дослідники розробили метод, який дає пацієнтам дозу інсуліну без ін'єкцій.
За інформацією ZIK.ua, новий винахід використовує природну речовину, отримане з бурих водоростей, і забезпечує організм інсуліном без необхідності робити щоденні ін'єкції.
Дослідники National Institute of Biomedical Imaging and Bioengineering розробили інноваційну біохімічну формулу мінералізованих з'єднань, які регулюють рівень цукру в крові протягом декількох днів.
Досліди, проведені на мишах, показали, що пластир біохімічно сформований із розчинних мікроголок і може автоматично впливати на рівень глюкози. Пластир складається з матеріалу під назвою альгінат, отриманий із бурих водоростей. Разом з іншими інсуліностимулюючими речовинами за допомогою мікроголки він потрапляє в організм пацієнта.
Вчені помістили альгінат разом з екзендіном-4 і глюкозооксидазою на один пластир. Ці сполуки взаємодіють із кров'ю і викликають секрецію інсуліну. Кожна з них поєднується з фосфатною мінеральною частиною, яка стабілізує з'єднання, поки вона не стане потрібною.
Згідно з повідомленнями, коли цукор у крові підвищується за межі допустимого рівня, він викликає реакцію фосфату міді та глюкозооксидази всередині пластиру, що викликає невелику кислотність. Це змушує фосфат кальцію вивільнити певну частину ексендіну-4 і привести в норму рівень цукру. Отже, коли рівень глюкози в організмі зростає, у пластирі спрацьовує вивільнення ексендіну-4, що викликає сплеск інсуліну в організмі та врегулювання рівня глюкози в крові. Коли її рівень повертається до норми, випуск екзендіну-4 припиняється.
Дослідники продемонстрували, що на півдюймовому пластирі міститься достатня кількість лікарського засобу для контролю за рівнем цукру в крові мишей протягом тижня.
Як раніше повідомляв "МедОбоз", учені встановили можливі причини появи цукрового діабету.