Топ шкідливих продуктів від італійських вчених

Топ шкідливих продуктів від італійських вчених

Продукти UPF небезпечні для життя при діабеті

Обирайте натуральні, необроблені продукти, якщо у вас діабет 2-го типу – це додасть вам ще 10 життя, – впевнені італійські вчені. Нещодавнє дослідження за участю пацієнтів з діабетом показало: ті, хто вживав ультраоброблені продукти та напої UPF, помирали на 10 років раніше, у порівнянні з тими, хто дотримувався більш збалансованого харчування. Ці дані ще раз підтверджують корисні властивості Середземноморського харчування та DASH-дієти для діабетиків, – стверджують дослідники.

Відео дня

Шкідливість перероблених продуктів

Дослідження Moli-sani проводили вчені Інституту досліджень, госпіталізації та охорони здоров'я у Пацциллі протягом 10 років. Вони спостерігали за людьми похилого віку з діабетом 2-го типу, умовно розділивши їх за уподобаннями в харчуванні.

Вчені з'ясували, що у пацієнтів, які вживали перероблені продукти, зростав ризик смерті на 64%. У них також спостерігався у 2,5 рази вищий ризик смерті від серцево-судинних захворювань.

Учасники, які дотримувалися здорового харчування, включаючи Середземноморську та DASH-дієту, які включають більш поживні та натуральні продукти, проживали довше за своїх однолітків, навіть тих, хто був старший за них.

Результати дослідження були опубліковані в Американському журналі клінічного харчування. Вчені знову нагадали про важливість дієти для профілактики та лікування діабету 2-го типу:

"Пацієнтам з діабетом 2-го типу потрібно вживати виключно збалансовані за поживними речовинами продукти, які є джерелом клітковини та корисних жирів.

Віддавайте перевагу Середземноморській та DASH-дієті, адже вони багаті на неперероблені продукти: цільнозернові, бобові, горіхи, фрукти та овочі", - зазначили дослідники.

Обмеження продуктів UPF – крок до довголіття?

Дослідники припускають, що окрім дотримання дієти із рекомендаціями харчування для лікування діабету 2 типу, пацієнти повинні обмежити вживання ультраперероблених продуктів UPF.

"Це актуально не лише для людей із діабетом. Етикетки на лицьовій стороні упаковки повинні містити інформацію про рівень обробки продуктів", - зазначив доктор медичних наук Джованні де Гаетано.

У ході дослідження вчені розділили продукти та напої на чотири групи за зростаючим ступенем обробки на основі системи класифікації харчових продуктів Nova:

  • Група 1: Свіжі або мінімально оброблені продукти та напої: фрукти, овочі, свіже м'ясо та риба, молоко.
  • Група 2: Оброблені кулінарні інгредієнти: олії, вершкове масло.
  • Група 3: Оброблені продукти та напої: рибні консерви, хліб, соки.
  • Група 4: UPF: газовані напої, перероблене м'ясо, упаковані солодкі або солоні закуски, маргарин, а також продукти та напої із штучними підсолоджувачами.

У складі продуктів UPF багато цукру, жирів, солі. Через додаткову переробку вони можуть також містити модифікований крохмаль, гідролізовані олії та білки, барвники, ароматизатори, емульгатори.

Топ-шкідливих продуктів

Хоч дослідники стверджують, що їм потрібні додаткові дослідження, щоб краще зрозуміти, які компоненти саме UPF є шкідливими, а які пов'язані з біологічними механізмами організму, проте вони назвали найнебезпечніші.

Італійські вчені відзначили: споживання морсів, солодких газованих напоїв, солоного печива, бульйонних кубиків та маргарину було пов'язано з вищими показниками смертності, у тому числі від серцево-судинних захворювань.

Дослідники визнають, що дослідження було обсерваційним, тобто включало лише спостереження пацієнтів у їхньому природному середовищі. Отже, вченим складно визначити причину та наслідок процесів, які відбувалися з пацієнтами. Проте навіть такі наукові спостереження вкотре нагадують: ми є те, що ми їмо.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки