Здорова мікрофлора - панацея від діабету: дослідження лікарів

Здорова мікрофлора - панацея від діабету: дослідження лікарів

Здоровий кишківник рятує від діабету

Захворювання нового тисячоліття, "тиха" хвороба, яка щороку забирає життя близько 4 млн. людей. Цукровий діабет 2-го типу вже називають неінфекційною епідемією: кількість пацієнтів із цим небезпечним діагнозом сьогодні сягає 380 млн.

Підтримуючи здорову мікрофлору кишківника за допомогою ферментованих продуктів та рослинних добавок, можна як запобігти, так і контролювати діабет, – стверджують сучасні наукові дослідження.

Відео дня

Як лактобактерії впливають на здоров'я пацієнтів із цукровим діабетом? Чому здоровий кишківник - запорука гарного імунітету та довголіття?

Мікробіом кишківника або де ховається імунітет?

У нашому кишківнику живе цілий світ мікроорганізмів, який називають мікробіомом. До нього входять бактерії, віруси, гриби та інші мікроорганізми, розташовані у сліпій кишці.

Цікавий факт: в організмі людини набагато більше бактеріальних клітин, ніж людських. Саме кишкові бактерії – найбільш досліджені.

Мікрофлора кишечника людини містить близько 1 тис. видів бактерій, кожна з яких відіграє важливу роль у різних функціях організму. Мікробіом за мільйони років еволюціонував, посівши місце одного із найважливіших "органів" у нашому організмі. З народження й протягом усього життя кишківник впливає на всі життєво важливі процеси в організмі людини.

Перші бактерії, які починають розвиватися у кишечнику дитини, – це біфідобактерії. Саме вони сприяють перетравленню грудного молока, а саме вуглеводів, які містяться у ньому.

Мікрофлора кишківника – важлива частина нашої імунної системи. Близько 70% імуномодулюючих клітин знаходиться у шлунково-кишковому тракті. Нормальна мікрофлора регулює клітинний імунітет, підтримуючи захисні сили організму.

На думку вчених, прогрес дуже вплинув на імунітет сучасної людини. Велика кількість нездорової, синтетичної їжі, вихлопні гази, жорстка водопровідна вода та хронічні стреси впливають на мікробіом кишечника, порушуючи роботу "корисних бактерій".

"Кишкові бактерії відіграють важливу роль для розвитку та функціонування імунітету та нервової системи. Саме вони встановлюють баланс між психічним здоров'ям та хворобою", - йдеться в одному із останніх досліджень учених Каліфорнійського інституту біології та біоінженерії.

Кишкова мікрофлора також впливає на процеси регулювання рівня цукру в крові. Це біомаркер, який допомагає лікарям ідентифікувати схильність людей до діабету, – йдеться у статті каліфорнійських біологів.

Як кишкові бактерії впливають на діабет?

Порушення обмінних процесів мікрофлори кишківника може сприяти розвитку діабету, - цього висновку дійшли вчені в дослідженнях 2020 року.

Науково-медичний журнал World J Diabetes опублікував дані вчених, які стверджують, що навіть невелика кількість мікроорганізмів у кишечнику може вплинути на рівень глюкози у крові, діючи безпосередньо на печінку. Дослідження показали, що лактобактерії сприятливо впливають на рівень цукру в крові та можуть допомогти у контролі та профілактиці діабету.

Пробіотики - це "корисні" живі мікроорганізми, які мешкають у нашому кишківнику. Їх також можна отримати за допомогою спеціальних добавок та ферментованої їжі.

Додаткове вживання пробіотиків може нормалізувати обмінні процеси вуглеводів, а також знизити рівень цукру в крові у пацієнтів з діабетом 2-типу, - такі дані опублікував медичний журнал Advances in Nutrition.

Формули східної медицини для здоров'я кишечника

Східна система медицини Аюрведа зберегла ефективні рецепти для підтримки організму при цукровому діабеті 2-го типу. Використання натуральних харчових волокон, екстрактів рослин кориці, амли, пажитника, куркуми сприяє очищенню шлунково-кишкового тракту, нормалізації мікрофлори кишечника та вуглеводного обміну.

Один із нових розробок ізраїльських лікарів - гомеопатичний препарат Curalinмістить 9 екстрактів рослин, які відносяться до аюрведичних цілющих трав. Натуральна добавка запобігає та зупиняє так званий метаболічний синдром, тобто "перші дзвіночки" діабету 2-го типу:

  • знижує апетит і потяг до солодкої їжі та переїдання;
  • сприяє схуднення;
  • очищає кишечник, збагачує мікрофлору;
  • знижує рівень глюкози;
  • нормалізує вуглеводний обмін, наповнює енергією.

Як природно підтримувати здоров'я кишківника?

Їжа - це джерело енергії та здоров'я. Колись людина харчувалася лише натуральною їжею, багатою на вітаміни, мінерали та інші життєво важливі нутрієнти. Та в сучасному світі, в якому панує прискорений темп життя, багато що змінилося. Ми все частіше харчуємося "швидкою" вуглеводною їжею, в якій багато шкідливих жирів та цукру. Саме перероблена, "мертва" їжа шкідливо впливає на кишківник.

Щоб підтримувати здорову мікрофлору кишечника, лікарі рекомендують збагачувати раціон ферментованими продуктами та натуральними добавками. Один із найважливіших і корисних обмінних процесів в організмі – це перетравлення клітковини.

Саме бактерії в кишківнику розщеплюють її та виробляють жирні кислоти, необхідні для здорової мікрофлори. Харчові волокна сприяють очищенню організму, запобігають появі ожиріння, діабету, серцевих захворювань та раку.

Інулін – це харчове волокно та рослинний пробіотик, який підтримує корисну мікрофлору кишечника. Лікарі рекомендують пацієнтам з діабетом збагачувати раціон продуктами, багатими на інулін (банани, артишок, кабачки, цикорій). Харчове волокно знижує апетит, допомагає схуднути.

Є низка досліджень, які доводять, що інулін може знижувати рівень глюкози в крові, сповільнюючи чи зупиняючи розвиток діабету у людей із переддіабетом.

Цілющі властивості ферментованих продуктів

Регулярно вживаючи ферментовані продукти, можна підтримувати здорову мікрофлору кишківника. Кисломолочні продукти, витримані сири, квашені овочі та фрукти, натуральне вино, яблучний оцет, хліб на заквасці – всі ці продукти містять корисні пробіотики, які збагачують мікробіом кишківника.

Несолодкий йогурт та кефір містять більше лактобактерій, тому лікарі рекомендують вживати їх щодня. Підтримуючи мікрофлору кишківника за допомогою ферментованих продуктів та натуральних добавок, можна ефективно контролювати діабет та жити повноцінним життям, - стверджують сучасні вчені.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки