Ендокринолог розповів про можливості передозування йодом

53,9 т.
Ендокринолог розповів про можливості передозування йодом

Неможливо передозуватися йодом – за умови нормальної роботи нирок. При цьому організму даний мікроелемент життєво необхідний. Про це в інтерв'ю OBOZREVATEL розповів відомий український вчений-ендокринолог Володимир Паньків.

"Передозування йодом практично неможливе. Бо наші нирки зайвий йод виводять буквально за добу. При рентген-контрастних процедурах ми отримуємо йод у кількості, що в сотні, а то й тисячу разів перевищує добову норму. Але щитовидка себе поважає і організм швидко позбувається зайвого", – зазначив Паньків.

Вчений також наголосив: українцям слід позбуватися ірраціонального страху перед цим мікроелементом. Адже шкоди від нього не буде, а ось користь організму він принесе колосальну.

Відео дня

"Слід приймати препарати йоду. Особливо взимку, коли організм як ніколи потребує гормонів щитовидної залози. Тоді не буде ні сонливості, ні депресії, ні апатії – тільки життєвий тонус. Що стосується дітей – від прийому препаратів йоду вони не стануть розумнішими чи мудрішими . Але їхня фізична активність зросте. Як і здатність до запам'ятовування і навчання", – рекомендує Паньків.

При цьому він радить не забувати, що найбільшу користь людині принесе вживання йоду в комплексі із селеном.

"Важливо приймати йод у комплексі із селеном. Особливо якщо людина має схильність до аутоімунних захворювань. Саме тому зараз найбільшою популярністю користується препарат "ЙоСен". По-перше, він зручний, бо містить оптимальні дози йоду для дорослих, дітей і вагітних жінок – дуже добре там дози підібрані. По-друге, доступний за ціною", – резюмував експерт.

Повне інтерв'ю з Володимиром Паньківим про ті проблеми, які може викликати порушення функцій щитовидки і про способи їхнього вирішення читайте тут.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки