6 способів відновлення після ГРВІ

28,9 т.
6 способів відновлення після ГРВІ

Застуди і ГРВІ є надзвичайно поширеними вірусними хворобами. Дорослі можуть хворіти по 2-3 рази на рік, а діти – до 10 разів. ГРВІ спричиняють віруси, кількість яких перевищує 200 різновидів. Та подолати хворобу – це половина справи. Як швидко відновитися і повернути собі бадьорість після ГРВІ?

ГРВІ забирає від п’яти до десяти днів нашого життя. Характерні симптоми з’являються протягом перших днів і дошкуляють ще довго. Конкретних ліків від ГРВІ не існує. Є прості засоби, здатні вплинути на симптоми. Зазвичай при ГРВІ лікарі радять промивати ніс сольовими розчинами, позбуватися високої температури і головного болю нестероїдними протизапальними препаратами, задля зменшення вірусного навантаження на організм приймати противірусні препарати (вони блокують розмноження вірусів, чим допомагають імунній системі швидше долати хворобу), а з болем у горлі боротися полосканням і льодяниками.

Відео дня

Але часто трапляється так, що хвороба ніби і минула, а самопочуття не покращилося. Жодної бадьорості та енергії. Організм млявий і виснажений, ніякого бажання щось робити – усі сили пішли на подолання хвороби. І знов-таки тут теж ніякої чарівної пігулки для "запуску внутрішнього моторчика" не існує. Але кілька перевірених та надійних способів допоможуть організму швидше стати в стрій.

Отже, що робити, аби почуватися добре після одужання:

  1. Як банально це не звучить, але почати висипатися. Організм – це механізм, який потребує відпочинку задля відновлення. Існує прямий зв’язок між сном та міцною імунною системою. Тому добре спати важливо, щоб дати собі час і можливість відновитися. Потрібно влаштувати собі графік дня так, щоб лягати і прокидатися в той самий час, спати по 7-8 годин щодня, дбати про якість сну (за годину до сну відкласти гаджети, засинати у темній кімнаті, в абсолютній тиші, з прохолодним повітрям).
  2. Повертатися до звичайної побутової активності плавно. Недоречно одразу після одужання "з понеділка" пірнати в звичайний шалений темп. За можливості варто деякі домашні справи делегувати іншим членам родини: вигул домашнього улюбленця, закупки в магазині, відведення дитини до садка чи школи, прибирання тощо. У роботі протягом дня влаштовувати перерви і коротенькі паузи. Якщо є бажання повернутися до відвідування спортзалу чи інших тренувань – навантажувати себе помірно, почати із вправ низької інтенсивності.
  3. Попіклуватися про профілактику. Після хвороби організм ослаблений, а значить вразливий, зокрема, і до інших вірусів. Щоб знизити ймовірність підхопити нову інфекцію та підтримати імунітет, доречно застосувати неспецифічні методи профілактики, що стимулюватимуть внутрішні механізми природного імунного захисту. Наприклад, пропити курс противірусних, призначених для профілактики грипу, ГРВІ й застуд. Бажано обрати препарати на рослинній основі, бо вони не пригнічують вироблення власного інтерферону, підходять для тривалого вживання, а головне – містять флавоноїди (природні сполуки, що не дають вірусам розмножуватися). Дітям лікар може порадити сироп Флавовір. І звісно гігієна рук: постійно мити, обробляти дезінфекторами та не торкатися ними обличчя.
  4. Менше курити або взагалі покинути цю звичку. Плюс уникати місць паління. Саме куріння (тютюну, електронних девайсів і навіть пасивне) подразнює ніс, горло та легені, пересушує слизові та послаблює опірність легенів до ГРВІ. Те саме стосується алкоголю – він більше виснажує організм, ніж розслабляє. Тож краще зачекати із його вживанням.
  5. Приділити увагу харчуванню. Сила нашого імунітету залежить від стану мікробіому кишківника. "Хороших" бактерій має бути більше, бо вони відповідають не лише за травлення, а й за стан органів та систем, контролюють популяцію шкідливих бактерій. Отже, у раціоні обов’язково мають бути овочі, фрукти та ягоди (сезонні, заморожені, сирі, сублімовані чи приготовані), кисломолочні продукти, зелень, горішки та насіння. Це також постачатиме до організму потрібні вітаміни та мінерали. При збалансованому харчуванні відпадає потреба у додатковому вживанні вітамінних комплексів та БАДів.
  6. Боротися зі стресом: як фізичним, так і психологічним. Насправді стрес – це не тільки нервове напруження чи переживання, від яких українці потерпають щодня під час чергових обстрілів або читання новин. Зловживання кавою – це також стрес (надмірні порції кофеїну негативно впливають на нервову систему). Як і переохолодження, виснажливі фізичні навантаження, різка зміна способу життя, розумова втома, монотонна робота, відсутність відпочинку, проблемні стосунки, дієта задля схуднення, присутність людей, які викликають роздратування, складні побутові умови, догляд за новонародженою дитиною тощо.

Отже, почувати себе хворим після хвороби – це цілком тимчасовий природний стан, що пояснюється виснаженістю організму, який витратив всі сили на боротьбу з ГРВІ. Відновлення обов’язково наступить, але як швидко – залежить від індивідуальних особливостей кожного з нас. Проте у будь-якому випадку, щоб повне одужання настало скоріше, варто скористатися способами, які зазначені вище.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки