Ефективніше аналогів: створено революційні ліки від грипу

35,8 т.
Ефективніше аналогів: створено революційні ліки від грипу

Група вчених зі США створила противірусний препарат, одноразова доза якого може скоротити тривалість гострого неускладненого грипу у дорослих і дітей віком старше 12 років.

Згідно з даними дослідження, опублікованому в журналі New England Journal of Medicine, ліки здатні не тільки швидко справлятися з вірусом, а й робити це практично без побічних ефектів, пише сайт Університету Вірджинії UVA Today.

Медикамент отримав назву балоксавір-марбоксіл. Він виявився ефективним навіть проти резистентних форм вірусу грипу. Крім того, новий препарат значно скорочує тривалість симптомів і швидше відомих аналогів виводить вірус з організму.

Відео дня

Дослідження також показало, що ефект балоксавіра на симптоми був аналогічний впливу п'ятимісячного курсу озелтамівіру, що продається під торговою маркою "Таміфлю". Але балоксавір показав більш ефективну противірусну здатність.

В середньому тривалість симптомів грипу була на 23-28 годин, а в деяких випадках до 48 годин, коротше у людей, що приймали препарат під час клінічних випробувань. Дослідження не виявили істотних побічних ефектів.

До кінця року фахівці сподіваються завершити серію клінічних випробувань і отримати схвалення на випуск ліків в FDA - управлінні з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США. Якщо все пройде успішно, то нові ліки від грипу з'являться в продажу вже у 2018 році.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше МОЗ України попередив населення про наближення епідемії грипу.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки