Епідемія грипу: медик розповіла, як не заразити колег і близьких

10,2 т.
Епідемія грипу: медик розповіла, як не заразити колег і близьких

Ситуація, коли ознаки вірусного захворювання в самому розквіті, а відвідати колектив необхідно, знайома кожному. Та й у домашніх умовах абсолютна ізоляція не є можливою. Як зменшити ризик інших людей підхопити ваше захворювання, розповідає "МедОбоз".

Як не стати джерелом інфекції в колективі?

Про те, як мінімізувати ризик для навколишніх, розповіла доктор Енн Шучат, яка керує Центром США з контролю та профілактиці захворювань. Про це повідомляє видання WebMD. Вона акцентує увагу на тому, що госпіталізація у зв'язку з грипом в цьому році значно вища, ніж ті показники, які спостерігали протягом десяти років до цього. Рекордною також стала кількість ускладнень від грипу.

Відео дня

Чи є можливість перемогти ці нерадісні цифри? Та й це під силу кожному.

Читайте: Грип в Україні: лікарі розповіли, коли епідемія піде на спад

Як не дати своєму грипу поширитися?

Для початку, вчимося правильно кашляти та чхати. Прикривати рот і намагатися зупинити потік повітря долонею - не зовсім правильна тактика. Адже цієї долонею ви пізніше торкаєтеся безлічі поверхонь і предметів загального користування, потискуєте руки, торкаєтеся до дітей. Краще скористатися одноразовою серветкою і відразу після цього викинути її. Саме відправити в сміття, а не носити в кишені або залишати на столі.

На час хвороби не варто вдаватися до надто тісного контакту з близькими, особливо з дітьми. Залиште обійми на час після одужання. Слідкуйте за тим, щоб у вас були індивідуальний рушник і столові прибори.

Миємо руки правильно. Важливо не тільки робити це часто, але і правильно. Необхідно ретельно очистити долоні й тильну поверхню рук, проміжки між пальцями та під нігтями. Обов'язково мийте руки з милом, воно ефективніше усуває забруднення, серед яких цілі полчища вірусів.

Регулярне миття рук допомагає нам знизити ризик захворювання та поширення хвороби. Один зі шляхів потрапляння вірусу у внутрішнє середовище організму - через слизову оболонку очей, а також шкіру разом із брудними руками. Людина часто контактує з дверними ручками, екраном телефону, комп'ютерною мишею. Після цього можна випадково потерти очі, торкнутися куточків рота або шкіри обличчя. Таким чином, миючи руки, ми захищаємо самих себе й інших - заважаючи вірусам потрапити в наш організм і поширитися в приміщенні.

Зверніть увагу!

Маски, які ми використовуємо в надії врятуватися від вірусів або не дати їм поширитися, не такий вже однозначний метод захисту. По-перше, вони працюють лише на видиху. По-друге, на них накопичується тепла волога і створюються умови для мікроорганізмів. Крім того, основний шлях поширення мікробів - кашель і чхання, при яких маска ніяк не стримує рух повітряного потоку. А в деяких випадках маска може бути небезпечною - якщо організм схильний до алергій на компоненти матеріалу.

Хорошою практикою є часте провітрювання приміщення і ретельне вологе прибирання. Частинки, які виділяються разом із крапельками вологи під час кашлю та чхання, осідають і залишаються на поверхнях у приміщенні. Надходження свіжого повітря та чистота знизять ризик захворювання тих, хто знаходиться в кімнаті.

В ідеалі, звичайно, не відвідувати колектив і місця скупчення людей на час хвороби. Не варто також у цей час ходити на концерти, спектаклі та виставки. Поїздки в громадському транспорті також можуть бути небезпечними. Краще залишитися вдома та витратити цей час на відновлення сил і відпочинок, прискоривши одужання. Але, якщо вийти з дому необхідно, пам'ятайте про ці правила. Не забувайте про них і вдома, щоб знизити ризик зараження своїх близьких.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки