МоваЯзык

/ Грип та застуда

Грип в Україні: лікар назвала головні ризики

При захворюванні на грип головною небезпекою є ризик важких ускладнень, аж до інфарктів і інсультів. Єдиний спосіб убезпечити себе від можливих негативних наслідків грипу - щеплення.

Про це розповіла в ефірі ObozTV лікар-педіатр Ганна Горбань. За її словами, вакцинація змінює чутливість людини до вірусу.

"Грип ви не сплутаєте ні з чим. Коли людина захворює на грип, встати з ліжка майже неможливо. Це важке захворювання, яке має дуже високий рівень інтоксикації. Людина знесилена і дуже погано себе почуває - порівняно з ГРВІ в десятки разів гірше... Коли людина заходить з грипом, це настільки змучена людина", - розповіла вона.

Експерт нагадала, що грип дає досить високу температуру: "Люди, які мають паралельні захворювання серцево-судинної системи, гіпертонічну хворобу - для них ризики високих температур у зв'язку з ускладненнями можуть призвести до інфаркту, інсульту".

"Грип є "ключиком", який "заводить" інші хвороби, що призводять до тяжких наслідків. Сам по собі грип має високий рівень ускладнень як вірусне захворювання. Це дуже складні вірусні пневмонії, які антибіотиками не лікуються, вони дають отити, синусити, стенози у маленьких дітей, коли дитина задихається через набряк горла", - пояснила Горбань.

Лікар зазначила, що для звичайних ГРВІ противірусних препаратів не існує, тоді як препарати проти грипу дійсно працюють: "Їх треба використовувати. Але вони йдуть навздогін за захворюванням, тому хвороба може розвиватися швидше, ніж препарат встигає допомагати".

За словами експерта, в таких випадках вакцинація від грипу є "соломкою, яку треба підстелити, щоб не було цього жаху".

"Ті пацієнти, які за минулі роки пройшли через грип, ще в жовтні телефонують і записуються на вакцінацію. Їх не треба чекати, вони перші активно шукають, як себе захистити", - додала вона.

Як повідомляв ObozTV, раніше кандидат медичних наук Юрій Жигарєв дав прості поради українцям, як не захворіти на грип.

Інформаційне шоу "Студія Обозреватель" дивіться щодня по буднях о 10:00 на ObozTV.

Ти ще не читаєш наш Telegram? А даремно! Підписуйся

Читайте всі новини по темі "Пряма трансляція" на сайті "OBOZREVATEL".

0
Коментарі
1
0
Смішно
1
Цікаво
5
Сумно
2
Треш

Блоги медицини