МоваЯзык

/ Новини медицини

Відомий лікар назвав "хворобу", яка вбиває українську медицину

Недофінансування безкоштовної медицини в Україні породило величезний тіньовий ринок охорони здоров'я, який обчислюється десятками мільярдів гривень щороку.

Про це розповів у інтерв'ю програмі Business Lunch на ObozTV генеральний директор пологового будинку "Лелека" Валерій Зукін.

"Тіньовий ринок, який процвітає в державних установах, існує на наші гроші. Бо ми платимо податки, а за наші гроші створюється поле підприємницької діяльності, де не їх платять", - зазначив Зукін.

Як наголосив лікар, такі гроші йдуть "на збільшення гаманця лікаря, а не на розвиток лікарні або, тим більше, медицини".

"З тих грошей, які пацієнт дає лікарю в кишеню, він не купуватиме МРТ, апарати УЗД, не платяться жодні податки, а потім ці гроші розподіляються нерівномірно між усіма учасниками процесів", - заявив він.

"Це хвороба, яка триває всі 27 років незалежності України. 49 стаття Конституції (про право на безкоштовну охорону здоров'я), з приводу якої дуже багато дискусій, поставила хрест на розвитку медицини", - вважає експерт.

За словами Зукіна, світу невідоме таке поняття, як безкоштовна медицина - "виділяється фінансування, але з різних джерел, відрізняється тільки сума на кожну людину".

"В Америці на душу населення на рік виділяється приблизно 10 тис. доларів... У Західній Європі - 5-7 тис. доларів. У Ізраїлі, завдяки дуже високим показникам ефективності та якості медицини, - 2,5-3 тис. доларів", - розповів експерт.

При цьому він зазначив, що в Україні цей показник на сьогодні становить "мізерні копійки" - всього 200 доларів на рік.

"З чого складаються ці 200 доларів? Приблизно 8 доларів витрачає держава, 30-40 доларів витрачають громадяни в легальних приватних медичних установах, а 80 доларів - тіньовий ринок охорони здоров'я. Ці кошти здаються мізерними, але насправді у масштабах держави - це 60 млрд грн щорічно", - акцентував лікар.

Як повідомляв OBOZREVATEL, у рамках медреформи лікарні почнуть фінансувати за принципом "гроші йдуть за пацієнтом". На пересічного українця будуть виділяти на рік 370 грн, на підлітка - 814 грн, на похилу людину - 740 грн, а на дитину до 5 років - 1480 грн.

Якщо пацієнти не підписали декларації (зокрема через те, що лікарні досі не пройшли реєстрації), на них виділятимуть замість належних від 370 до 1480 грн лише 240 грн.

Підпишись на наш Telegram. Надсилаємо лише "гарячі" новини!

Читайте всі новини по темі "медична реформа" на сайті "OBOZREVATEL".

0
Коментарі
2
1
Смішно
1
Цікаво
7
Сумно
2
Треш

Блоги медицини