Грип в Україні: лікар роз'яснив ситуацію з епідемією

17,4 т.
Грип в Україні: лікар роз'яснив ситуацію з епідемією

Україні поки не загрожує масштабна епідемія грипу, яку передрікали багато експертів. Випадки захворювань фіксуються, але їхня не перевищила епідеміологічного порогу. Тим українцям, хто хоче убезпечити своє здоров'я, ще не пізно зробити щеплення.

Про це розповів у ефірі ObozTV кандидат медичних наук, лікар Віктор Сидоренко. За його словами, ситуація з грипом в Україні абсолютно в межах норми, а окремі випадки захворювання на вірус грипу групи "А" — "найменш небезпечні, немає жодного смертельного випадку".

"Я телефонував у швидку допомогу і деякі інфекційні лікарні, питав, як у них справи з грипом та пацієнтами. Вони сказали, що далеко не перевищено епідемічний поріг, тому говорити про те, що епідемія вже є, абсолютно немає підстав. Поки що все спокійно, є поодинокі випадки", — пояснив лікар.

Відео дня

Експерт прокоментував дані МОЗ, згідно з якими грип зафіксовано у кожного п'ятого українця, який захворів на ГРВІ.

"20% серед тих, хто захворів на ГРВІ — це одиниці, якщо їх розбити на 40 млн українців. Абсолютно невелика цифра", — пояснив він.

"У нас прогнозуються кілька штамів — це штам типу "А" і два штами типу "Б"... Для найнебезпечніших готуються вакцини. У цьому році вакцини надійшли завчасно, і ті, хто хотів зробити щеплення, вже зробили. До речі, ускладнень від щеплень цього року було як ніколи мало, і ще не пізно зробити щеплення", — зазначив Сидоренко.

Грип в Україні: лікар роз'яснив ситуацію з епідемією

Як повідомляв ObozTV, раніше кандидат медичних наук Юрій Жигарєв дав прості поради українцям, як не захворіти на грип.

Підсумки дня з Вадимом Колодійчуком дивіться щодня по буднях о 18:00 на ObozTV.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки