Коли цього року українцям очікувати на початок епідсезону?

Коли цього року українцям очікувати на початок епідсезону?

Щороку близько 6 млн українців хворіють на інфекційні захворювання, з них 98% припадає на ГРВІ та грип. Не здає своїх позицій коронавірус, який повертається новими мутованими штамами. Наразі країна перебуває на початку епідсезону 2024-2025. Завершення очікується у травні наступного року.

З настанням холодів питання уникнення респіраторних інфекцій стає все актуальнішим. Віруси постійно загрожують здоров’ю та життю українців. Хоча епідсезон офіційно щойно почався – 30 вересня, – однак хвороби вже серйозно заявляють про себе. У вересні на Львівщині від коронавірусу померла 4-річна дитина.

Поки що ситуація типова для цього часу: переважно фіксуються випадки захворюваності на ГРВІ, а віруси грипу та коронавірусу не перевищують свої норми. Початок зростання захворюваності очікується з жовтня. Потім на статистику хвороб впливатимуть такі фактори, як погода, шкільні канікули, стан імунізації населення тощо.

Відео дня

До речі, перші вакцини проти грипу з’явилися вже наприкінці вересня. Вони націлені проти цьогорічних штамів А Н1N1 Вікторія, A H3N2 Таїланд і В Австрія. На поточний епідсезон також прогнозується подальша циркуляція різних субваріантів вірусу SARS-CoV-2.

Своєчасне щеплення дозволяє підсилити імунітет та захиститися від важкого перебігу хвороб. Найкращий час зробити його – у жовтні або листопаді. Особливо це стосується осіб з так званої групи ризику: освітян, медиків, військових, а також тих, хто працює в місцях скупчення людей, осіб віком 65+, вагітних, з хронічними захворюваннями та дітей до 5 років.

Уникнути ускладнень і можливих випадків захворюваності також допомагають методи неспецифічної профілактики. Враховуючи розмаїття респіраторних вірусів, щеплення допомагає запобігти лише певним захворюванням, зокрема грипу або COVID-19, і не вирішує проблему профілактики, наприклад, ГРВІ. У такому випадку варто застосовувати неспецифічні методи, а саме противірусні препарати на основі флавоноїдів – сполук, що здатні пригнічувати реплікацію ДНК- та РНК-вірусів грипу, гострих респіраторних інфекцій, зокрема і SARS-CoV-2. Їхній прийом ефективний при захворюваності на грип, коронавірус або ГРВІ; за появи перших симптомів; в період підвищеного ризику та у випадку контакту з хворим.

Для захисту дитини також можна використовувати дитячий противірусний препарат. Контакти з однолітками, відвідування дитсадка, школи, місць скупчення людей загрожують зараженням на ГРВІ, грип або ковід. У таких випадках лікар може призначити дитячі препарати для профілактики: вони мають бути розробленими на рослинній основі, дозволені малюкам від народження, підходити для тривалого застосування і при цьому не пригнічувати вироблення власного інтерферону.

Водночас досить ефективними залишаються такі прості засоби профілактики: регулярне миття рук, не торкатися обличчя руками, зберігати дистанцію від людей з ознаками хвороби, повноцінний сон, прогулянки на свіжому повітрі та здорове харчування.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки