Ковід і грип: коли чекати епідемії цього року

Ковід і грип: коли чекати епідемії цього року

В жовтні в Україні офіційно почався епідемічний сезон: на початку місяця за тиждень зареєстрували 119 063 випадки респіраторно-вірусних сезонних захворювань, а саме ГРВІ, COVID-19 та грипу. Про це інформує пресслужба Міністерства охорони здоров'я.

Серед людей, які захворіли, 3 150 госпіталізували, з них 1 776 – дітей до 17 років. Зазначається, що така статистика захворюваності поки що у межах українського епідемічного порогу.

"Всесвітня організація охорони здоров’я вже оприлюднила відповідні результати, особливих відмінностей від саме минулого періоду не очікується: це будуть віруси грипу типу А й В. Насправді, за попередніми прогнозами, не очікується, що це буде якийсь особливо складний сезон", – зауважив головний санлікар Ігор Кузін.

Відео дня

Кому і коли треба вакцинуватися?

У МОЗ нагадали, що наявні вакцини проти грипу не захищають від COVID-19 і навпаки.

"Тому тут дійсно варто зрозуміти, що людина, яка має важкі супутні захворювання або інші важкі стани, або похилий вік, має отримувати щонайменше 2 щеплення перед початком епідемічного сезону – і від COVID-19, і від грипу", – зазначив Кузін.

Згідно зі статистикою Міністерства охорони здоров’я, станом на середину вересня першу дозу щеплення від коронавірусу отримали 16 млн українців, дві дози – понад 15 млн, а бустерну дозу – лише 3,3 мільйона. Водночас, згідно з рекомендацією ВООЗ, повний курс щеплення від COVID-19 має складатися з двох доз та бустеру.

Отже, як мінімум 12 млн українців не мають повноцінного захисту від коронавірусної хвороби.

"Це цифра, яка лякає, тому що Україна повністю забезпечена вакциною від COVID-19. У нас є майже 7 млн доз вакцини проти коронавірусу як для дорослих, так і для дітей. Але показники зараз доволі низькі", – заявив раніше Кузін.

Також до аптек надходять понад 260 000 доз вакцини проти грипу. Серед них — 151 100 доз вакцини французького виробництва та ще 114 000 доз вакцини корейського виробництва. Всі вакцини наразі вже пройшли державний контроль якості.

Що робити, щоб не заразитися?

Загалом лікарські рекомендації залишаються незмінними: уникайте великих скупчень людей, намагайтеся уникати осіб з вираженими симптомами захворювання, часто мийте руки з милом і не торкайтеся обличчя брудними руками, регулярно провітрюйте приміщення, прикривайте рот і ніс під час чхання та кашлю.

Щоб уникнути захворювання або полегшити перебіг та не допустити ускладнень, окрім вакцинації, важливо зміцнювати імунітет.

  • У період підвищеного ризику сезонних захворювань лікар може призначити препарати для профілактики ГРВІ та грипу. Важливо звернути увагу на їхню ефективність, особливо, коли йдеться про захворювання у дітей. Вони мають бути безпечними для організму, зазвичай такі препарати дозволені від народження, про що зазначено в інструкції. Звертайте увагу також на вміст, наприклад, засоби на рослинній основі є джерелом флавоноїдів – сполук, що здатні пригнічувати реплікацію ДНК- та РНК-вірусів грипу, ГРВІ, зокрема і SARS-CoV-2. Також флавоноїди задіяні в синтезі інтерферону, що підвищує спротив організму до вірусної інфекції, коли власна імунна система дитини ще недостатньо міцна. Препарати на основі флавоноїдів допомагають у підтримці місцевого імунітету, захищаючи слизові оболонки верхніх дихальних шляхів.
  • Раціональне харчування також має ключове значення у підтримці імунної системи. Споживайте достатньо овочів і фруктів, білків (наприклад, з риби, м'яса), повноцінних злаків та корисних жирів. Важливо отримувати необхідну кількість вітамінів і мінералів, зокрема, вітаміну C, вітаміну D і цинку.
  • Сон грає важливу роль у відновленні та підтримці імунної системи. Намагайтеся спати принаймні 7-8 годин.
  • Регулярна фізична активність підтримує загальний стан здоров'я і може покращити імунну відповідь. Спробуйте включати в щоденний розпорядок хоча б 30–60 хвилин фізичної активності.

Здоровий спосіб життя і дотримання цих рекомендацій можуть значно покращити стан імунної системи, а також допомогти вам та вашим рідним залишатися захищеними від респіраторних захворювань і грипу.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки