Лікар пояснив, коли вкрай необхідно робити щеплення від грипу

Лікар пояснив, коли вкрай необхідно робити щеплення від грипу

Щеплення від коронавірусу і грипу можна робити одночасно. Найбільше вакцинації від грипу потребують ті, хто важко переніс коронавірусну хворобу, а також особи з груп ризику.

Можливе паралельне зараження цими вірусами. Про це в ексклюзивному бліцінтерв’ю OBOZREVATEL розповів лікар-імунолог Борис Донськой.

За його словами, якщо людина заразилася і коронавірусом, і грипом, ці збудники будуть "конкурувати" в організмі і частково послаблювати один одного. Тому "нічого дуже жахливого в цьому немає".

Водночас, якщо зараження вірусом грипу відбудеться одразу після одужання від коронавірусної хвороби, це буде великим навантаженням для організму, попередив медик.

Відео дня

"Дійсно жахливо, коли людина перехворіла на щось одне, а потім захворіла на щось інше. Якщо людина хворіє на два віруси одночасно, це як каша і компот, вони самі будуть себе винищувати. Але послабленій, пошкодженій імунній і дихальній системі людини другу інфекцію буде перенести важко", – наголосив він.

Виходячи з цього імунолог порадив в першу чергу щеплюватися від коронавірусу тим, хто перехворів на COVID-19 у важкій формі, "у кого був фіброз легенів, велика площа ураження тощо".

Донськой також пояснив, чому щеплення від коронавірусу більш актуальне, ніж від грипу. "Коронавірус у нас вже цілий рік, шанси на інфікування досить високі. Але є ймовірність того, що в зв’язку з меншим трафіком з Китаю грип може і не прийти в Україну. Тому варто було б в першу чергу убезпечити себе від коронавірусу, а потім вже від грипу", – сказав він.

Медик додав, що, оскільки "вакцина від коронавірусу і вакцина від грипу – це як дві різні книжки", щеплення від цих вірусів можна робити одночасно. "Одна вакцина на іншу ніяк не впливає. Дітей ми щеплюємо відразу комплексно, іноді й по 5 вакцин за один раз. Грубо кажучи, якщо сьогодні людина щепилася від коронавірусу, сьогодні вона може щепитися і від грипу", – зауважив лікар.

Як писав OBOZREVATEL, головний санітарний лікар України Ігор Кузін сказав, що інтервал між щепленням від коронавірусу і щепленням від грипу має становити щонайменше два тижні. Він додав, що вакцинація від обох вірусів є рекомендованою.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки