МоваЯзык

/ Грип та застуда

Маски не захищають від грипу: Супрун розвінчала популярний міф

В.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун заявила, що хірургічна маска не захищає від зараження хворобами, зокрема застудою та грипом.

Це досить відомий факт, втім, досі багато хто впевнено стверджує: вдягаючи її, ми оберігаємо свої дихальні шляхи від потрапляння збудників. Тим не менше, до засобів індивідуального захисту (ЗІЗ) це популярне пристосування не відноситься, пише Супрун у Facebook.

"Маска захищає медика від великих крапель і бризок біологічних рідин пацієнта при проведенні різних процедур. Також вона зменшує кількість і відстань, на яку поширюються мікроби - тобто, призначена для зменшення виділення збудників інфекційних хвороб", — зазначає в.о. міністра.

Супрун назвала також нормативні акти, які деталізують дану інформацію: Технічний регламент, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27.08.2008 №761 та ДСТУ EN 14683: 2014.

Тобто, за її словами, маски необхідно вдягати пацієнтам з метою меншого поширення інфекцій у закритих приміщеннях, або тим, хто здійснює оперативні втручання, але захистити тих, хто не хоче захворіти, вона не здатна.

За даними Супрун, простим прикладом ЗІЗ є респіратори, дизайн яких передбачає щільне прилягання до обличчя і забезпечує фільтрацію дрібних частинок.

"Тому як індивідуальний захист медичних працівників однозначно рекомендуємо використовувати респіратори. Згідно із Законом України "Про охорону праці", роботодавець — головний лікар або департамент охорони здоров'я — має забезпечити своїх працівників необхідним оснащенням", — вважає в.о. міністра.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше Супрун пояснила, чому необхідно робити дітям щеплення.

Не набридаємо! Тільки найважливіше - підписуйся на наш Telegram-канал

Місце
0
Коментарі
0
3
Смішно
3
Цікаво
1
Сумно
0
Треш

Блоги медицини