Противірусні препарати можуть уберегти від ускладнень

Сучасна медицина навчилася створювати живі тканини та органи на 3D принтері, але досі від ускладнень грипу та ГРВІ щороку у світі помирають близько 4,5 млн. людей. За даними ВООЗ, понад 90% населення Землі щорічно хворіють на грип та ГРВІ, при цьому діти хворіють у 4 рази частіше за дорослих. Незважаючи на таку промовисту статистику, лікарі та вчені досі сперечаються: чи потрібно приймати противірусні препарати чи організм впорається сам?
Незважаючи на велику кількість препаратів, ефективність яких клінічно не доведена, є діючі речовини з досить серйозною доказовою базою. Інозин пранобекс був запатентований у середині ХХ століття у США, й досі успішно застосовується як імуномодулятор з вираженою противірусною дією. Наскільки ефективними є препарати з цією діючою речовиною? Як правильно знизити вірусне навантаження в організмі в період грипу та ГРВІ, щоб уникнути ускладнень?
Противірусні препарати: допомога чи ефект плацебо?
Противірусні препарати часто викликають дискусії щодо ефективності. Попри це їх постійно використовують для профілактики та лікування вірусних захворювань. Вони покликані допомагати організму боротися зі шкідливими вірусами. Ліки з клінічно підтвердженою ефективністю можуть полегшити симптоми й скоротити тривалість вірусної інфекції. Вони також знижують ризик зараження чи поширення вірусів.
Як відомо, віруси можуть жити та розмножуватися лише всередині живих клітин організму. Поза клітинами "господаря" вони відразу ж гинуть. Наприклад, причиною грипу чи ГРВІ може стати один із тисячі видів вірусів. Саме тому противірусні препарати часто викликають дискусії, оскільки не завжди діюча речовина може впоратися із конкретним видом вірусу.
Віруси мають рецептори, за допомогою яких вони прикріплюються до здорових клітин організму. Як тільки вірус проникає у здорову клітину, він може швидко розмножуватися та руйнувати здорові клітини. Іноді віруси залишаються у клітці-хазяїні, не пошкоджуючи її. Це означає, що ви можете бути заразним, але у вас немає симптомів. Цей латентний або неактивний вірус може стати активним у будь-який час та викликати симптоми або передаватися іншим.
Противірусні препарати діють на організм на клітинному рівні. Вони стимулюють імунітет, активізуючи імунну відповідь організму на віруси.
Залежно від діючої речовини, противірусні препарати можуть:
- блокувати рецептори, щоб віруси не могли зв'язуватися зі здоровими клітинами та проникати в них;
- активізувати імунну систему, допомагаючи їй боротися з вірусною інфекцією;
- знижувати вірусне навантаження – кількість активного вірусу в організмі.
Інозин пранобекс у терапії ГРВІ та вірусних інфекцій
Діюча речовина інозин пранобекс вперше була запатентована у США у 1969 році. Існує понад 1500 клінічних досліджень, в яких вчені показали імуномодулюючі та противірусні властивості інозин пранобексу. Сполука відноситься до пуринів - це активні речовини, які підтримують життєдіяльність клітин людини.
Пурини завжди присутні у нашому організмі, беруть участь у багатьох життєво важливих процесах клітин. Інозин пранобекс позитивно впливає на імунітет: підвищує кількість імунних клітин Т-лімфоцитів та рівень цитокінів, активізуючи імунну відповідь організму на віруси.
Чимало клінічних даних довели ефективність інозин пранобексу у профілактиці та лікуванні гострих респіраторних вірусних інфекцій, а також герпесвірусних інфекцій у дітей та дорослих.

Безпечний імуномодулятор Новірин на основі діючої речовини інозину пранобексу - противірусний препарат з клінічно доведеною ефективністю, який чудово зарекомендував себе в період ГРВІ та грипу. Препарат скорочує тривалість застуди, ГРВІ та інших вірусних захворювань, полегшує перебіг хвороби, усуває ускладнення та знижує ймовірність рецидивів.
Завдяки безпечній формулі, препарат Новірин рекомендують навіть дітям від 1 року при ГРВІ та наявності алергічних захворювань. Адже близько 80% загострень у дітей викликають риновіруси, з якими ефективно справляються молекула інозин пранобексу.
Ефективність проти найнебезпечніших вірусів
Крім лікування ГРВІ, грипу та алергічних захворювань, діюча речовина інозин пранобекс також проявила себе в терапевтичній практиці як ефективний засіб при таких небезпечних вірусах як:
- герпес;
- вітряна віспа;
- лишай;
- хвороба Епштейна-Барра;
- цитомегаловірус;
- папіломавірус.
Препарати інозин пранобексу мають виражену противірусну дію, полегшують симптоми вірусних захворювань, прискорюють одужання. Діюча речовина також знижує ризик зараження іншими вірусами під час захворювання. Його успішно застосовують при частих загостреннях хронічних вірусних інфекцій сечостатевої та дихальних систем.
Чи можуть противірусні препарати вилікувати вірусні інфекції?
Противірусні препарати можуть полегшити симптоми та скоротити тривалість хвороби, спричиненої сезонними вірусами грипу, ГРВІ тощо. Щодо хронічних вірусних інфекцій, таких як ВІЛ, гепатит, герпес, папіломавірус, такі препарати можуть деактивувати вірус та зробити його латентним. Це знижує вірусне навантаження в організмі, що покращує загальне самопочуття пацієнта.
Якщо незалежно від сезону ви часто стаєте жертвою чергового вірусу, часто хворієте на грип та ГРВІ, страждаєте на риніт, підтримуйте імунітет препаратами на основі інозин пранобексу. На думку багатьох лікарів, у сезон ГРВІ та грипу противірусні препарати з науково доведеною ефективністю необхідні людям із ослабленим імунітетом, а також тим, хто веде активний спосіб життя. Вони скорочують тривалість застуди, ГРВІ та інших вірусних захворювань, полегшують перебіг хвороби, усувають ускладнення та знижують ймовірність рецидивів.