Що може статися з організмом, якщо не звертати увагу на вірусні захворювання
Досі більшість людей легковажно ставляться до себе – переносять ГРВІ на ногах або займаються самолікуванням грипу. Таке нехтування дуже ризиковане. Адже несвоєчасне або неправильне лікування може нашкодити організму, викликати ускладнення.
Вірусні захворювання виникають через проникнення в клітини організму вірусів. Вони "живуть", розмножуються і живляться клітинами. Коли клітина спустошується, вона гине, а вірус атакує наступну. Так виглядає механізм вірусної інфекції всередині. А от ззовні – це хвора людина, що має нежить, підвищену температуру, біль у горлі, кашель, утруднене дихання, слабкість, розлад травлення тощо.
Найпоширеніші вірусні захворювання, на які постійно протягом життя хворіють люди, – це грип, ГРВІ і тепер коронавірус.
Хто у групі ризику
Хворіти важко усім. Але небезпека ускладнень особливо актуальна для деяких категорій пацієнтів:
- немовлята,
- діти до 5 років,
- люди віку 65+,
- вагітні,
- хто має імунодефіцит,
- хворі на бронхіальну астму, серцево-судинні захворювання, діабет, ожиріння та інші хронічні захворювання.
Чим небезпечне ігнорування симптомів вірусних хвороб:
- "Звичайні" шмарклі можуть перерости у синусит – запалення слизових пазух носа. У таких випадках діагностують гайморит, етмоїдит, сфеноїдит, фронтит. Щоб цього не допустити, треба регулярно і м’яко очищувати ніс, користуватися сольовими розчинами для промивання носа, слідкувати за вологістю повітря у приміщенні (не менше 60%) та пити теплі напої.
- Тривалий кашель. Якщо кашель не лікувати взагалі або лікувати неправильно, на жаль, це гарантує приєднання бактеріальної інфекції у вигляді бронхіту або пневмонії. У домашніх умовах кашель та відкашлювання полегшує зволоження – рясне пиття теплої рідини та висока вологість повітря. Зважаючи на різні причини і види кашлю, препарати для його лікування призначає тільки лікар.
- Намагання одужати за добу шляхом прийому великих доз медикаментів – це пряме навантаження на внутрішні органи, зокрема на серце та печінку. Особливо, якщо мова йде про грип. Його ускладненням є міокардит – серцева недостатність.
- Стеноз гортані – частіше зустрічається серед дітей. Через звуження гортанного простору, набряку, ускладнюється прохід повітря і як наслідок – важке дихання, задишка. Такий стан потребує госпіталізації та відповідного лікування у медзакладі. Найкраща профілактика стенозу гортані – своєчасні візит до лікаря і правильне лікування інфекційних хвороб.
- Загострення наявного хронічного захворювання. Коли інфекція вражає організм, імунна система або слабка, або кидає всі сили на боротьбу з патогеном. Це провокує виникнення хронічної хвороби, на яку страждає людина.
Як діяти при вірусній інфекції
Коли вірус потрапляє в організм, він починає швидко розмножуватися. Чим більше йому вдасться реплікувати (зробити власних копій), тим складніше імунній системі подолати його, а отже, людині одужати. Тому головне правило боротьби з вірусною інфекцією – це швидке реагування прийомом противірусного препарату. Однак тут може трапитися ще одна перепона: річ у тому, що на початковій стадії гострі респіраторні інфекції мають однакові симптоми та їх важко розрізнити, а тому важко визначитися з противірусним препаратом. У таких випадках доречно застосовувати противірусний препарат прямої дії на основі флавоноїдів – природних сполук, здатних пригнічувати розмноження вірусів. Їхня універсальність полягає у можливості блокувати розмноження ДНК- та РНК-вмісних вірусів, що викликають гострі респіраторні захворювання, зокрема коронавірус. Тобто під ураження підпадає широкий спектр вірусів. В аптеках можна знайти такі універсальні нетоксичні препарати. Дія противірусного препарату найбільш ефективна у перші години прийому з моменту появи симптомів.
Отже, нехтувати навіть простими хворобами дуже небезпечно. Маючи справу з вірусними інфекціями, вкрай важливо своєчасно розпочати антивірусну терапію та звернутися до лікаря задля отримання правильного лікування.