Заява адміністрації США: у Байдена хочуть скасувати патенти на вакцини від COVID-19 - стала відома реакція ЄС і ООН

Заява адміністрації США: у Байдена хочуть скасувати патенти на вакцини від COVID-19 - стала відома реакція ЄС і ООН

У президентській адміністрації США Джозефа Байдена прийняли рішення зняти патентний захист з вакцин, що застосовуються для профілактики COVID-19.

Як повідомляє Associated Press, про подібне рішення оголосила торговий представник США Кетрін Тай (USTR - United States Trade Representative - МедОбоз).

На думку чиновників адміністрації Джо Байдена, таке рішення допоможе іншим фармацевтичним виробникам швидко випустити на ринок аналоги (генерики) вакцин COVID-19, що дозволить не тільки збільшити обсяги виробництва препаратів, а й здешевити їх.

"Адміністрація твердо вірить в захист інтелектуальної власності, але в цілях припинення пандемії підтримує відмову від цього захисту для вакцин COVID-19. Ми будемо активно брати участь в переговорах в СОТ, необхідних для цього", - йдеться в заяві.

Відео дня

Пропозиція адміністрації США Джо Байдена зняти патентний захист з вакцин від COVID-19 викликало ентузіазм у всьому світі. На підтримку цього рішення вже висловився Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш. "Це дає виробникам вакцин можливість поділитися знаннями і технологіями, які дозволять ефективно розширювати виробництво вакцин місцевого виробництва і можуть значно збільшити поставки по лінії COVAX", - наводить слова глави ООН офіційний сайт організації.

"Ніхто з нас не буде застрахований від вірусу, поки все ми не будемо в безпеці", - говориться в заяві.

Глава Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) Тедрос Гебрейесус, в свою чергу, заявив, що оголошене адміністрацією США зобов'язання скасувати захист патентів на вакцини стало "монументальним моментом" в битві за припинення смертельної пандемії.

Глава охорони здоров'я ООН в протягом декількох місяців закликав уряди, що беруть участь в переговорах Світової організації торгівлі (СОТ) з прав інтелектуальної власності, призупинити дію патентних правил для вакцин, дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях, в спробі збільшити їх виробництво.

Таке рішення може швидко наситити ринок і ліквідувати пандемію в найкоротші терміни. Адже чинні міжнародні закони про інтелектуальну власність захищають виробників-власників патенту на винайдений препарат на термін від 5 і більше років, що не дозволяє робити їх аналоги (копії).

Сьогодні в світі спостерігається катастрофічний дефіцит вакцин від COVID-19, що віддаляє ліквідацію пандемії коронавируса. Станом на сьогодні, за даними Університету Джона Хопкінса, пандемія COVID-19 забрала понад 3,25 млн осіб у всьому світі.

Заява адміністрації США: у Байдена хочуть скасувати патенти на вакцини від COVID-19 - стала відома реакція ЄС і ООН

Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляйен висловила готовність вивчити можливість часткової відмови від патентного захисту після того, як президент Джо Байден в середу про подібні плани, повідомляє Reuters.

Не всі фармацевтичні виробники з радістю сприйняли таку пропозицію. Зокрема, Міжнародна федерація фармацевтичних виробників і асоціацій ( IFPMA ) заявила, що, якщо СОТ прийме цю пропозицію, то нові виробники, таким чином, будуть витісняти з ринків виробників, які вклали значні кошти і час у винахід інноваційних препаратів, позбавивши їх доходів.

Однак в адміністрації Байдена продовжують наполягати на такому рішенні. Коментуючи його, торгпред США Кетрін Тай зазначила, що "надзвичайні обставини вимагають прийняття надзвичайних заходів". "На сьогодні вкрай необхідно якомога більше безпечних і ефективних вакцин максимально великій кількості людей", - заявила Тай.

Уряд США готовий до тривалих переговорів з СОТ з цього питання, зазначається в заяві.

В Associated Press нагадали, що першими пропозиції відмовитися від патенту на вакцини від COVID-19 восени минулого року були висловлені урядами ПАР та Індії. Їх підтримали в багатьох країнах, що розвиваються, але фармацевтичні компанії виступають проти.

Нагадаємо, що вакцинація – єдиний ефективний механізм запобігання поширенню смертельної інфекції. У той же час, лише в декількох країнах світу імунізація населення йде досить швидкими темпами. Зокрема, якщо в Ізраїлі вакциновано вже більше 50% населення, внаслідок чого в країні закрилися всі відділення для лікування пацієнтів з COVID-19, то в Україні, за офіційними даними, вакциновано менше 2% населення (821 тис осіб).

У Сполучених Штатах на сьогодні зазнали вакцинації понад 44% населення, і в керівництві країни раніше заявили про сміливих планах вакцинувати понад 70% населення країни вже до 4 липня (Дня Незалежності цієї країни).

Експерти ВООЗ, керівники різних країн світу неодноразово піднімали питання про більш чесному розподілі вакцин від COVID-19 між бідними і багатими країнами світу.

Однак досі така несправедливість не усунена.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки