Сплеск захворюваності на COVID-19 у серпні

93,9 т.
Сплеск захворюваності на COVID-19 у серпні

В останній місяць літа в Україні значно зросла захворюваність на COVID-19. Головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін зазначив, що лише за місяць хворих на коронавірус стало у шість разів більше. З чим це пов’язано та чи зростатиме кількість хворих найближчим часом?

В Україні виявлено 10 штамів

У червні в Україні коронавірус діагностували у двох тисяч людей, а вже на початку серпня ця цифра зросла до 12 тисяч. Таку інформацію надав під час брифінгу, проведеному "Медіацентром Україна", головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

На щастя, лікарні наразі не завантажені, зазначає Ігор Володимирович, оскільки ушпиталено лише 2,5 тисячі людей. Це нормально для пікового зростання. Згідно з такими показниками, епідемічний сезон ще не почався, хоча сплеск захворюваності є серйозним. Зазвичай такого підйому очікують у вересні, але він стався на місяць раніше.

Відео дня

Хоча жодних обмежувальних заходів ще не пропонують, фахівці МОЗ України звертають увагу на обережність, яку слід проявляти при контакті з хворими людьми. Адже сьогодні в Україні виявлено вже 10 підваріантів "Омікрону". У пʼяти людей також підтверджено захворювання нового підвиду FLiRT, повідомив головний державний санітарний лікар України.

Чому збільшується кількість хворих?

Влітку люди значно частіше й, можна навіть сказати, тісніше контактують один із одним. Крім того, враховуючи, що влітку рідко хворіють на гострі вірусні респіраторні інфекції (ГРВІ), люди розслабляються і забувають про обережність при контакті з хворими та соціальне дистанціювання.

Щодо COVID-19 важливим чинником його поширеності протягом року є висока здатність до мутацій. Наприклад, останні мутації створили так звані варіанти FLiRT. Їх поява напередодні епідемічного сезону значно ускладнює формування складу вакцин на осінь 2024 року. Останні мутації коронавірусу допомагають йому уникати антитіл і легше зв’язуватись із клітинами для подальшого їх зараження. Можливо, варіанти FLiRT спровокують більший сплеск захворюваності восени порівняно з останніми роками.

Протокол лікування COVID-19

Варто нагадати, що в Україні розроблено Протокол, згідно з яким потрібно лікувати коронавірусну інфекцію. Лікар діятиме згідно з його положеннями, тому дуже важливо за перших ознак респіраторного захворювання звернутися до сімейного лікаря. Завчасно можна зробити тест на коронавірусну інфекцію вдома.

Основні принципи лікування COVID-19 легкого ступеню в Україні:

  1. Симптоматичне лікування: головна мета – полегшити симптоми хвороби.
  2. Ізоляція: хворий має ізолюватися від інших членів сім’ї для запобігання поширенню інфекції.
  3. Спостереження за станом: регулярно вимірювати температуру, звертати увагу на дихання, загальний стан.

Медикаментозне лікування:

  • Жарознижувальні: парацетамол, ібупрофен (за відсутності протипоказань).
  • Противірусні препарати: можуть бути призначені лікарем для певних категорій пацієнтів (наприклад, літні люди, люди з хронічними захворюваннями, діти, вагітні жінки). Лікар може призначити етіотропне противірусне лікування препаратом із прямою дією на вірус, для дітей це може бути сироп Флавовір. Його противірусна активність поширюється на віруси ГРВІ, грипу, а також новий коронавірус, що став причиною пандемії COVID-19. Окрім впливу на РНК-полімеразу вірусів, що описано давно, наразі встановлено, що Флавовір пригнічує активність 3СL-протеази коронавірусу. Противірусні препарати на основі флавоноїдів дають змогу заблокувати проникнення вірусу в клітину та внутрішньоклітинне розмноження, тим самим полегшити перебіг захворювання і знизити ймовірність розвитку ускладнень.
  • Інші препарати: можуть бути призначені додатково залежно від індивідуальних особливостей пацієнта.

Що робити, якщо у вас COVID-19 легкого ступеню?

  1. Зверніться до сімейного лікаря: він оцінить ваш стан, призначить необхідне лікування та дасть рекомендації.
  2. Дотримуйтесь рекомендацій лікаря: регулярно приймайте призначені препарати, дотримуйтесь режиму дня.
  3. Пийте багато рідини: це допоможе вивести токсини з організму.
  4. Відпочивайте: дайте організму відновитися.
  5. Контролюйте свій стан: якщо симптоми погіршуються або з’являються нові, негайно зверніться до лікаря.

Коли звертатися за медичною допомогою негайно?

  • Утруднене дихання.
  • Біль у грудях.
  • Синюшність шкіри або губ.
  • Запаморочення.
  • Сплутаність свідомості

Профілактика COVID-19

  1. Важливість вакцинації: вакцинація є найефективнішим способом захисту від COVID-19.
  2. Масковий режим: носіння маски в громадських місцях.
  3. Соціальна дистанція: дотримання безпечної відстані від інших людей.
  4. Гігієна рук: часте миття рук з милом.
  5. Провітрювання приміщень: регулярне провітрювання приміщень, де ви перебуваєте.
  1. Як захист від вірусів при високому ризику контакту з можливим хворим можна за рекомендацією лікаря приймати противірусні препарати прямої дії на основі флавоноїдів, для дітей –сироп Флавовір. Це дозволить заблокувати внутрішньоклітинне розмноження вірусів ГРВІ (у тому числі COVID-19), які потрапили на слизову порожнини носа, і таким чином запобігти розвитку захворювання навіть у ситуації, коли зараження вірусами уникнути не вдалося.
disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки