Учені створили вакцину від усіх видів грипу

9,0 т.
Учені створили вакцину від усіх видів грипу

Експерименти на лабораторних тваринах показали успіх у створенні нового вірусу грипу, який у майбутньому може стати ефективною вакциною проти нього ж.

Відповідне дослідження опубліковане в американському журналі Science.

Незважаючи на те, що випробування все ще не проводилися на людях, новий експеримент заслужив похвалу експертів, які описали його як "багатообіцяючий перший крок на шляху до профілактики грипу".

Читайте: Грип чи застуда? Як розпізнати хворобу за симптомами

За словами старшого автора проекту Рена Сана, професора молекулярної і клінічної фармакології Каліфорнійського університету, варіації сезонних вірусів грипу можуть бути непередбачуваними, тому сучасні вакцини можуть не забезпечити ефективного захисту від них

Відео дня

"Попередні пандемії та недавні спалахи пташиного грипу наголошують на необхідності розробки вакцин, які пропонують більш широкий і ефективний захист", - говорить він.

Учені досліджували геном вірусу грипу та виявили вісім точок, у яких можна було б "відключити" функцію інтерферон-ухилення. Саме вона впливає на здатність пацієнта боротися з хворобою.

У доповіді вчених сказано, що регулярні віруси грипу відомі своєю здатністю ухилятися від імунної системи, але цей новий сконструйований вірус показав, що він "гіперчутливий до одного з основних механізмів імунного захисту організму".

Розроблений вірус грипу "індукував сильні імунні реакції" у мишей і тхорів, не викликаючи їх захворювання. Він також захищений від інфекцій, викликаних різними штамами вірусу грипу.

Планується проведення більшої кількості досліджень на тваринах до того, як будь-яка вакцина, заснована на новому вірусі, буде випробувана на людях.

Пітер Опеншоу, професор експериментальної медицини в Імперському коледжі Лондона, описав цю роботу як роботу як ту, яка може стати основою універсальної вакцини проти грипу.

Всесвітня організація охорони здоров'я вважає грип серйозною проблемою, оскільки щорічно заражається до п'яти мільйонів чоловік у світі, а важка форма викликає до 650 тисяч смертей.

Як раніше повідомляв "МедОбоз", учені з'ясували, що так званий "свинячий" грип, відомий як H1N1, може привести до невиліковного нейродегенеративного стану.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки