Відмінності у застосуванні противірусних препаратів для дорослих і дітей

42,4 т.
Відмінності у застосуванні противірусних препаратів для дорослих і дітей

Вибираючи ліки для дитини, слід орієнтуватись на безпечні препарати з доведеною ефективністю за допомогою досліджень. Такі препарати мають бути нетоксичними, а також впливати на вірус на ранніх стадіях його розмноження

Коли приймати противірусні препарати?

Починати прийом противірусних засобів бажано, щойно з’являються перші симптоми вірусної інфекції. Лише у цьому разі такі ліки можуть бути достатньо ефективними.

Наприклад, в Україні розроблено Протокол "Надання медичної допомоги для лікування коронавірусної хвороби (COVID-19)". У документі вказано, що приймати противірусні засоби потрібно на ранніх стадіях інфікування. Тоді важкого перебігу хвороби можна уникнути. Якщо хвороба розвивається у важкій формі або хворого ушпиталено, приймати противірусні засоби запізно.

Відео дня

При цьому проти коронавірусу та інших гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ) ефективними будуть препарати прямої дії. Що це означає? Потрапивши в організм, віруси починають розмножуватись, захоплюючи здорові клітини. Проте імунні клітини одразу включаються в роботу, щоб розпізнати патоген і виробити антитіла. Противірусні препарати прямої дії, на відміну від імуномодуляторів, впливають на вірус напряму, пригнічуючи його розмноження.

Дитяча імунна система: особливості та розвиток

На відмінну від імунної системи дорослих, дитячий імунітет тільки формується. Коли дитяча імунна система "знайомиться" із вірусами, імунна відповідь може бути слабшою та повільнішою.

Намагаючись пришвидшити процес одужання, батьки часто вдаються до стимулювання дитячого імунітету. Для цього хворим дітям зазвичай дають вітаміни, імуномодулятори та намагаються поліпшити харчування, збільшуючи кількість фруктів та овочів. Проте боротись із вірусною інфекцією подібним раптовим стимулюванням імунітету насправді не надто ефективно.

Поки дитина не перехворіє вірусом, її імунна система не навчиться виробляти антитіла, що блокуватимуть його активність. Утім противірусні препарати прямої дії впливають саме на вірус. Деякі з них також можуть підтримувати імунітет, тому їх можна приймати у період найбільшої активності вірусів (пандемії) для профілактики.

Який противірусний препарат підходить дитині?

Бажано, щоб противірусні препарати для дітей мали такі характеристики:

- безпека (ліки виготовлені на основі рослинних компонентів і не є токсичними);

- універсальність впливу (діє на різні види вірусів, оскільки всі ГРВІ викликають схожі симптоми й одразу визначити збудник неможливо);

- ефективність підтверджена клінічними або доклінічними дослідженнями;

- мінімальна кількість побічних ефектів;

- зручна форма (для немовлят бажано, щоб ліки були у рідкій формі для змішування з водою, молоком або дитячою сумішшю).

Подібні характеристики має дитячий сироп "Флавовір", виготовлений на основі природніх компонентів.

"Флавовір" є безпечним для дітей і може бути призначений навіть новонародженим. Це противірусний препарат прямої дії на вірусоспецифічні ферменти різних видів ГРВІ, який зупиняє їх здатність захоплювати клітини та розмножуватись в організмі. Крім того, "Флавовір" містить флавоноїди, що дозволяє підтримувати рівень місцевого імунітету та інтерферонів.

Якщо почати прийом "Флавовіру" одразу після появи перших симптомів ГРВІ, хвороба перебігатиме у легкій формі, а ризику ускладнень ГРВІ (з якими найчастіше стикаються саме у дитячому віці) вдасться уникнути. Сироп також можна приймати з профілактичною метою в період пандемії грипу або коронавірусу.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки