Вижити в епідемію: лікарка розповіла, як врятуватися від грипу

Вижити в епідемію: лікарка розповіла, як врятуватися від грипу

Нинішня зима створила чудові погодні умови для активного поширення всіляких вірусів, зокрема грипу.

Тому якщо ви не пройшли вакцинацію, ризики підхопити інфекцію збільшуються в рази, а отже вам потрібно особливо уважно поставитися до питання профілактики захворювання.

MedOboz рекомендує прислухатися до порад терапевтині Наталії Гордієнко, які допоможуть знизити всілякі ризики.

Читайте: Найзатяжніша війна: як остаточно перемогти грип

Щоб врятуватися від грипу, треба підтримувати імунітет
Відео дня

"Мої рекомендації всім відомі. Найперше щоб допомогти організму у протистоянні вірусам і бактеріям, треба раціонально повноцінно харчуватися: часто, але маленькими порціями, виключити "сміттєву" їжу, їсти побільше свіжих фруктів і овочів", – зазначає лікарка.

Не варто, за її словами, і перепрацьовувати. Так, зайві навантаження завдають такої самої шкоди організму, як і стреси: вони знижують імунітет і роблять організм сприйнятливим до хвороботворних мікроорганізмів. При цьому взагалі нехтувати фізичною активністю не можна. Навіть звичайна нескладна ранкова зарядка зміцнює захисні функції і налагоджує всі процеси в організмі. Так що тримайте баланс між навантаженнями і відпочинком – не перевтомлюйтеся, але і не залежуйтеся.

"Вдягатися треба відповідно до погоди – не можна красуватися в тонких куртках у холодну вітряну погоду або вдягати теплі шуби й дублянки, коли на вулиці ще не настільки холодно. Адже і переохолодження, і перегріви однаково порушують терморегуляцію організму і підвищують ризики захворіти", – наголошує Гордієнко.

В епідемічний період лікарка рекомендує менше бувати в місцях масового скупчення людей, адже саме в таких умовах ймовірність підхопити вірус зростає у десятки разів.

Читайте: Маски і оксолінка не допоможуть: лікарі відповіли на головні питання про грип

"Якщо все ж таки захворіли (з'явився нежить, озноб, біль у тілі) найперше залишайтеся вдома – ніякої роботи, "тусівок", зустрічей, походів у магазин тощо. По-перше, хвороба вимагає постільного режиму для якнайшвидшого одужання. По-друге – так ви не будете заражати людей з оточення, – нагадала терапевтиня. – Протягом двох днів можна приймати симптоматичні препарати – від температури, від нежитю, від болю в горлі, але якщо за цей час полегшення не настало або з'явився кашель – треба йти до лікаря. У такому разі треба вводити правильні протикашльові засоби, противірусні препарати та/або антибіотики".

Раніше OBOZREVATEL ділився з вами простою і швидкою зарядкою для зміцнення імунітету.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки