Максимум користі! Розкрито секрет правильного заварювання шипшини

21,6 т.
Максимум користі! Розкрито секрет правильного заварювання шипшини

Шипшина є дуже корисною для організму, особливо під час застуди чи інфекційних захворюваннях, проте за неправильного заварювання від неї буде небагато користі.

Про те, як отримати максимальну вигоду з цієї ягоди, розповіла дієтологиня Світлана Фус у Facebook. Вона дала кілька порад, як правильно готувати чаї та відвари з рослини.

Як зауважила дієтологиня, шипшину недарма називають чемпіоном із вітаміну С, адже у ній міститься дуже багато аскорбінової кислоти. Так воно і є, але саме в сухому, засушеному або замороженому вигляді.

Із шипшини можна приготувати компот чи відвар, але так вона принесе вже значно менше користі. Як стверджує пані Світлана, під час термічної обробки концентрація вітаміну С зменшується в рази.

Читайте: Лікує спадкові хвороби і рак: у зеленого чаю знайшлися цілющі властивості

"З цієї причини шипшину не слід заварювати окропом і довго настоювати в термосі. Так ви отримаєте радше жовчо- і сечогінний засіб, адже плоди мають помірну спазмолітичну, жовчогінну дію. А щоб здобути більше користі, залийте ягоди водою температурою не вище 80 градусів і настоюйте кілька годин у закритій ємності", – радить дієтологиня.

Ще в рослині є вітаміни E, K і P, антиоксиданти, мінерали. Але річ у тому, що вміст вітаміну С та інших корисних речовин вимірюється на 100 г продукту, з'їсти ж таку кількість ягід дуже важко, додала вона.

Читайте: Як приготувати найсмачніший глінтвейн: блогер розкрила секрет

"Це зовсім не означає, що треба відмовлятися від шипшини і не готувати відвар чи компот. Потрібно розуміти, що вона містить трохи корисних речовин у тій кількості, яку реально вжити. Вона слугує тільки додатковим джерелом у нашому осінньо-зимовому раціоні", – йдеться в дописі.

Як повідомляв OBOZREVATEL, експертка у сфері фітнесу Нікі Віброу зробила висновок, що вісім чашок трав'яного чаю на день можуть істотно уповільнити процес старіння людського організму.