МоваЯзык

/ Гастроентерологія

У Києві десятки людей отруїлися шаурмою: постраждали 11 дітей

У Києві станом на 5 вересня 36 осіб, зокрема 11 дітей, захворіли на гостру кишкову інфекцію після вживання шаурми, купленої в МАФах.

Про це інформує прес-служба ГУ Державної служби України з питань безпеки продуктів харчування і захисту споживачів у Києві. Під час інспекцій фахівцями були відібрані 7 зразків харчових продуктів, 40 змивів з об'єктів навколишнього середовища, крім того, проводиться бактеріологічне обстеження працівників на наявність ентеропатогенної кишкової мікрофлори.

За результатами інспектування суб'єктів господарювання, встановлено такі порушення Закону України "Про основні засади і вимоги до безпеки і якості харчових продуктів":

  • не проведена державна реєстрація потужності;

  • потужність не утримується в чистоті та у належному стані;

  • захист від будь-якого ризику забруднення, зокрема від шкідників та гризунів, не забезпечено;

  • потужність не обладнано засобами для підтримання належної особистої гігієни;

  • поверхні (включаючи поверхню обладнання), що контактують з харчовими продуктами, не утримуються у непошкодженому стані, що унеможливлює їх чищення та дезінфекцію;

  • потужність не забезпечено гарячою та/або холодною питною водою;

  • відсутні належні засоби для гігієнічного зберігання небезпечних та/або неїстівних речовин та відходів (рідких або твердих), а також засоби для їх зберігання та подальшого поводження та/або відповідний договір щодо їх утилізації (знищення);

  • відсутні належні засоби для підтримання температури, необхідної для зберігання харчових продуктів, та її контролю;

  • порушуються умови зберігання харчових продуктів, що не дозволяє максимально забезпечити зниження ризику їх забруднення;

  • відсутні відомості, що на потужність допущено персонал, що не має протипоказань щодо поводження з харчовими продуктами та пройшов у цього оператора ринку навчання з питань гігієни персоналу та гігієнічних вимог до обігу харчових продуктів.

"У зв'язку з цим, суб'єктам господарювання за результатами інспекцій видано припис про усунення порушення вимог законодавства та прийнято рішення про тимчасове припинення виробництва та/або обігу харчових продуктів", – сказано в повідомленні.

Відзначається, що результати перевірки можуть свідчити про вчинення протиправних діянь, що містять ознаки злочину, передбаченого статтею 325 Кримінального кодексу України.

Ілюстрація. Шаурма

Ілюстрація. Шаурма. Джерело: 5 канал

5 канал

Як писав OBOZREVATEL, нещодавно в Одеській області 37 осіб отруїлися шаурмою. Серед них – 9 дітей, в тому числі малолітніх.

Ти ще не підписаний на наш Telegram? Швиденько тисни!

Читайте всі новини по темі "Новини Києва та Київської області" на сайті "OBOZREVATEL".

1
Коментарі
1
4
Смішно
0
Цікаво
4
Сумно
0
Треш

Блоги медицини

Новини медицини

Новини медицини