Здуття живота: 4 поширені причини

342,9 т.
Здуття живота: 4 поширені причини

Багато хто, особливо серед жінок, мріє про плоский животик. Але часом буває, що і зайвої ваги немає, а живіт все одно випирає і псує життя.

MEDOBOZ з'ясував, з яких причин так відбувається і що робити в разі кожної з них.

Метеоризм

Роздутий живіт може бути викликаний тим, що в кишечнику накопичилося занадто багато газів. Причина тому - запори, любов до жуйок або газованої води, хаотичне харчування та ін. Крім того, деякі продукти також можуть погіршити проблему. До таких належить капуста, квасоля, сочевиця та ін.

Позбутися від метеоризму допоможуть спеціальні препарати і коригування харчування.

Відео дня

ПМС

Перед місячними живіт збільшується, і це пов'язано зі змінами гормональних рівнів. Зокрема, в період сплеску гормон прогестерон має тенденцію розслабляти всі м'язи в організмі, тому з'являється ефект опуклості живота.

У такому випадку робити нічого не потрібно, живіт зменшиться після "критичних "днів".

Непереносимість деяких харчових продуктів

Роздутий живіт може бути симптомом деяких специфічних харчових розладів, таких як непереносимість лактози, наприклад.

Ця загальна проблема з травленням виникає, коли організм не здатний перетравлювати певні продукти, в результаті чого і з'являється розлад, здуття і хворобливі відчуття.

Виведіть з раціону такі продукти і роздутий живіт "сховається".

Синдром роздратованого кишечника

Здуття живота - один із симптомів синдрому роздратованого кишечника. Саме захворювання пов'язане з надмірною чутливістю травної системи, яка в результаті бурхливо реагує на "неугодні" продукти.

Вам потрібно звернутися до лікаря і попросити призначити спеціальну дієту.

Раніше MEDOBOZ розповідав, як зрозуміти причину болю в животі залежно від її локації.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки