МоваЯзык

/ Новини здоров'я

"Гроші ходять за пацієнтом": названі основні цілі медреформи

Уряд своїм проектом медичної реформи намагається забезпечити справедливе фінансування тих медичних установ, які в реальності надають послуги пацієнтам.

Про це під час марафону "Медична реформа. Ціна змін" на ObozTV заявив експерт "Реанімаційного пакету реформ" Олександр Ябчанка.

"Фактично, зараз держава розподіляє бюджет за принципом "більш-менш всім порівну". Мало, але порівну. Отримуючи однакове фінансування, лікарня не зацікавлена ​​в пацієнті. Держава повинна фінансувати не за фактом фінансування, а за фактом надання послуг. Це називається "гроші ходять за пацієнтом", - зазначив він.

Ще однією метою реформи є бажання навести порядок із фінансуванням медичних послуг, які держава гарантовано зможе оплатити.

"Скільки доводиться платити у вигляді благодійних внесків та подяк лікарю - не знає ніхто. За деякими оцінками - ще один бюджет на медицину. При цьому держава обіцяє безкоштовну допомогу, а громадянин платить і платить. Виходить, що держава обіцяє безкоштовну медичну допомогу і покладає її на плечі медиків, ставлячи їх у положення жебрака або рекетира", - наголосив експерт.

За його словами, безкоштовними будуть тільки ті послуги, які держава зможе забезпечити фінансуванням із держбюджету.

"Що пропонує уряд? Відійти від порожніх обіцянок. Тобто уряд розуміє, що держава може виділити таку кількість грошей. Ось у нас є цей бюджет, і ми гарантуємо такий пакет послуг. Те, що держава може забезпечити", - підсумував Ябчанка.

Як повідомляв "Обозреватель", раніше під час марафону сімейний лікар Євген Гончар заявив, що необхідно для утримання в Україні хороших фахівців, які б сприяли розвитку української медицини.

Підпишись на Telegram-канал і подивись, що відбудеться далі!

Читайте всі новини по темі "Обозреватель TV" на сайті "OBOZREVATEL".

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини