Як у міжнародній практиці: названа невід'ємна частина медреформи

10,2 т.
Руслан Світлий

Невід'ємною частиною медичної реформи є реімбурсація - загальноприйнята в міжнародній практиці охорони здоров'я назва процесу, за допомогою якого система охорони здоров'я впливає на доступність лікарських препаратів і медичних послуг для населення.

Про це під час марафону "Медична реформа. Ціна змін" на OBOZ TV розповів гендиректор комунального підприємства "Фармація" Руслан Світлий.

"Реімбурсація - це невід'ємна частина реформи. За два роки смертність на 19% зменшилася і були значні поліпшення у плані здоров'я громадян. Ця програма дає свої плоди, тому що ліки стали доступнішими", - пояснив він.

Світлий додав, що коли стартував пілотний проект, то грошей не вистачало, тому з багатьма постачальниками держава так і не розрахувалась.

Відео дня

"І націнка, яка була закладена підприємцем, не покривала витрати аптек. Зараз коштів вистачає, але є проблеми. По-перше, немає реєстру пацієнтів. Виробники, які підписали документ, що повинні надавати свої препарати в цю програму, не поставляють їх. Немає такого зобов'язання. На мою думку, виробник заздалегідь повинен розуміти, які обсяги повинен тримати на складі", - сказав він.

Крім того, додав Світлий, фармацевти також повинні отримувати гідні зарплати.

Як повідомляв "Обозреватель", сімейний лікар пояснив, як утримати хороших медиків у країні.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки