Симптоми перименопаузи: 13 ознак, що ви переживаєте "зміни"

Симптоми перименопаузи: 13 ознак, що ви переживаєте 'зміни'

Жінки, які переживали перименопаузу, знають, що це не просто "зміни" в організмі. Інколи її симптоми можуть бути доволі інтенсивними, серед яких найчастіше зустрічаються приливи, зміни настрою та безсоння.

Про головні ознаки перименопаузи, розповіло видання Express. Також журналісти написали про те, як боротися із цим важким періодом.

Що таке перименопауза

Перименопауза – це вільний термін, що визначає часові зміни вашого менструального циклу, а також безліч інших симптомів, які виникають до того, як менструація остаточно припиниться.

Причиною цього є зміна рівню гормонів в жіночому організмі, що сигналізує про те, що яєчники випускають все менше і менше яйцеклітин, що в кінцевому результаті призведе до того, що місячні зовсім зупиняться.

Відео дня

У більшості випадків перименопауза настає у віці від 45 до 60 років. Проте інтенсивність симптомів у кожному індивідуальному випадку відрізняється, а період, коли людина їх відчуває, складає від кількох місяців до кількох років.

Варто відзначити, що відсутність місячних протягом року зазвичай сигналізує про те, що організм досяг менопаузи.

Безсоння та приливи лише одні з симптомів.

Симптоми перименопаузи

Як зазначалося вище, це доволі індивідуальний процес, тому дехто може відчувати лише легкі наслідки, у той час як інші можуть відчувати суттєвий дискомфорт, який заважатиме у повсякденному житті. У таких випадках рекомендується проконсультуватися з лікарем.

До найпоширеніших фізичних симптомів можна віднести:

  • Зміни менструального циклу.

  • Припливи і нічна пітливість.

  • Головні болі.

  • Запаморочення.

  • Вагінальна сухість.

  • Нетримання і проблеми з сечовим міхуром.

  • Збільшення ваги.

  • Болі в суглобах і м’язах.

  • Безсоння.

Медики відзначають, що перименопауза може також впливати на мозок та психічне здоров’я, серед найбільш розповсюджених симптомів можна виділити:

  • Відчуття пригніченості.

  • Перепади настрою.

  • Проблеми з пам'яттю та концентрацією, які іноді називають "туманом мозку".

  • Втрата інтересу до сексу.

Аби допомогти впоратися із симптомами перименопаузи, спеціалісти призначають ЗГТ – замісну гормональну терапію, яка допомагає впоратися з неприємними наслідками подібних вікових змін організму.

Існують методики, які дозволяють зменшити прояви симптомів.

Як ви можете керувати симптомами перименопаузи

Перш за все, якщо у вас важкий період перименопаузи, порадьтеся із лікарем. Це дасть можливість виключити будь-які інші причини, що могли спровокувати значні зміни в організмі. До того ж спеціаліст зможе порекомендувати ліки, наприклад, замісну гормональну терапію.

Однак, якщо ви надаєте перевагу природнім засобам, то є декілька ефективних методик, які можуть допомогти з симптомами. Відмова від алкоголю та кофеїну зможе допомогти усунути будь-які труднощі зі сном, а іноді може допомогти звести до мінімуму появу припливів. Також рекомендується кинути палити, щоб зменшити ймовірність припливів, а також покращення загального самопочуття.

Заняття йогою можуть допомогти впоратися зі стресом і тривогою. Але якщо вони не ефективні, відповідний медичний спеціаліст може надати вам психологічну допомогу. Збалансована дієта і регулярні фізичні вправи можуть допомогти уникнути зайвої ваги, а також здатні позитивно впливати на сон і психічне здоров’я.

Жіноче тіло змінюється в період перименопаузи, і після менопаузи значно частіше розвивається остеопороз або серцеві захворювання. Це робить здорове харчування ще більш важливою частиною життя. Варто надати перевагу дієті з низьким вмістом жирів і дадатковою кількістю кальцію, що допоможе стабілізувати стан організму.

Як повідомляв OBOZREVATEL, менопауза – це неминучий період в житті кожної жінки. У кого-то він настає раніше, у когось пізніше, але кожній хочеться "відстрочити" його. Лікарка-ендокрилогиня розповіла як це можна зробити.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки