Скасуємо аборти: як на Росії залякують жінок?

Скасуємо аборти: як на Росії залякують жінок?

Аборт викликає рак та порушує психіку: у рф затвердили нові рекомендації щодо переривання вагітності...

У гонитві за традиційними сімейними цінностями та одержимістю будь-що-будь підвищити народжуваність, в рф вирішили остаточно демонізувати переривання вагітності антинауковими рекомендаціями. МОЗ країни-агресора затвердило нові клінічні рекомендації щодо абортів, написані Спілкою акушерів-гінекологів.

Нововведення встигли здивувати світову спільноту та спровокувати скандал у самій росії, оскільки документ суперечить міжнародним рекомендаціям ВООЗ та містить антинаукові й антиетичні твердження.

Відео дня

Чи можна вважати "нові правила" МОЗ рф психологічним тиском і залякуванням жінок? Ми проаналізували рекомендації і дійшли цілком очікуваних висновків.

Суперечливе МОЗ

Безперечно, переривання вагітності – це серйозне рішення, яке вимагає усвідомленого обмірковування та консультації з лікарем. Звертаючись до кваліфікованих фахівців, котрі можуть забезпечити безпечні умови та методи переривання вагітності, можна мінімізувати ризики для здоров'я. Про це говорить ВООЗ, та із цим, мабуть, не згодні експерти російської Спілки акушерів-гінекологів.

МОЗ рф затвердило нові клінічні рекомендації, написані з легкої руки цієї спільноти. Незважаючи на перелік спірних ідей, є у ньому й прогресивні твердження. Наприклад, там сказано, що кюретаж (вишкрібання) – це застарілий метод і ним не рекомендовано користуватися.

Однак у документі все ж таки переважають суперечливі принципи, серед яких:

 • скасування медикаментозного аборту;
 • зв'язок переривання вагітності з раком та психічними розладами;
 • обов'язкова демонстрація зображення плода, а також прослуховування його серцебиття під час УЗД;
 • обов'язкова консультація психолога до аборту.
 1. Чому "скасування" медикаментозного аборту небезпечне для пацієнток?

Одна з основних рекомендацій наголошує: у письмово оформленій заяві з вимогою пацієнтки зупинити медикаментозний аборт після прийому першої таблетки міфепристону, можливе призначення препаратів прогестерону в умовах стаціонару або денного стаціонару. Що це означає насправді?

"Скасування аборту" за допомогою прогестерону поширене серед антиабортного руху в США, незважаючи на те, що цей метод вважається небезпечним та не має доведеної ефективності.

За даними Американської колегії акушерів-гінекологів, скасування аборту небезпечне для здоров'я, оскільки дослідження мають серйозні недоліки й не можуть бути підставою для того, щоб призначати прогестерон вагітним пацієнткам після початку медикаментозного аборту.

Проте в рф "скасування" медикаментозного аборту набирає популярності. При цьому російська Спілка акушерів-гінекологів дає дозвіл на те, щоб вдаватися до цього експериментального методу.

 1. Чому велика кількість аналізів перед абортом не має сенсу?

Ось лише частина досліджень, які рекомендує провести російська Спілка акушерів-гінекологів перед абортом. В даному випадку – перед хірургічним:

 • загальний аналіз крові та дослідження рівня тромбоцитів у крові;
 • мікроскопічне дослідження піхвових мазків;
 • електрокардіограма.

За фактом це не принесе користі, а лише затягне процес.

Мета численних досліджень, які необхідно робити за цими клінічними рекомендаціями, – виявити протипоказання до переривання вагітності. Їх список в росії зазвичай набагато більший, ніж в інших країнах та в рекомендаціях ВООЗ.

Міжнародні медичні організації підкреслюють, що проведені дослідження не повинні затримувати переривання вагітності. У російських клінічних рекомендаціях цього застереження немає. До того ж практика показує, що в рф навпаки намагаються затягнути процес.

 1. Аборт веде "до раку та психічних розладів"?

Суспільство акушерів-гінекологів заявило, що ускладненнями аборту є:

 • безпліддя;
 • хронічні запальні процеси матки та/або придатків матки;
 • аденоміоз;
 • порушення функції яєчників;
 • позаматкова вагітність;
 • невиношування вагітності;
 • різні ускладнення при виношуванні наступної вагітності та під час пологів.

Також, як стверджує Спілка акушерів-гінекологів, доведено зв'язок аборту з розвитком серцево-судинних захворювань, раку молочної залози та нервово-психічних розладів.

За фактом, це просто не відповідає істині. Всесвітня організація охорони здоров'я дотримується прямо протилежної думки, називаючи аборт відносно безпечною процедурою з застереженням: "якщо аборт проводиться персоналом, який має необхідну кваліфікацію, з урахуванням використання рекомендованих ВООЗ методів, відповідних терміну вагітності".

До того ж, виявляється, міжнародні медичні організації, крім російської, звичайно, не обізнані щодо згаданих ускладненнях аборту. Наприклад, про те, що переривання вагітності безпосередньо пов'язане з раком молочної залози та психічними розладами.

Можна по-різному ставитися до аборту: це яскраво демонструє й міжнародний досвід. Та підтасовування наукових фактів і відверте введення в оману своїх громадян, мабуть, для рф - це вже звичка на державному рівні.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки