Смертоносний китайський вірус наступає: коли буде в Україні й що робити

Смертоносний китайський вірус наступає: коли буде в Україні й що робити

Китай накрив новий смертельний вірус. Там заявляють уже про сотні людей, що заразилися, і декілька летальних випадків. Коронавірус міг перейти до них від морських риб, подолавши міжвидовий бар'єр. Вірус надзвичайно агресивний і здатний убивати.

Українські медики кажуть, що якщо збудник захворювання прийде до нас, то захисту від нього не існує. Як, власне, і немає ліків у всьому світі.

Детальніше про вірус-убивцю читайте в матеріалі OBOZREVATEL.

Ліків проти вірусу ще немає

Понад 290 випадків зараження новим коронавірусом 2019-nCoV зафіксовано в Піднебесній. Чотири особи померли, стан ще 25 медики оцінюють як важкий, дев'ять перебувають у реанімації.

Відео дня
Вірус поширився уже за межі Китаю

Цей збудник небезпечний тим, що викликає пневмонію. Недуга починається з лихоманки, головного болю, потім з'являється кашель, запаморочення.

Українські медики стверджують, що 2019-nCoV є коронавірусом, що мутує. "Спалахи таких інфекцій за останні 20 років були вже двічі. Це вже третій варіант. Він новий, і тенденція насторожує. Бо якщо ці зміни будуть стійкими, то він може поширитися по всьому світу, а не тільки в Китаї. І це буде біда. Недарма ВООЗ скликає термінову нараду щодо цього", – розповідає професор-інфекціоніст Сергій Крамарєв.

Читайте: Уже вбиває людей: у світі забили на сполох через небезпечний китайський вірус

Головна небезпека в тому, що ліків і специфічного лікування проти нього не існує. "До кінця ще не з'ясували, що це за вірус, тому ще нічого немає", – зазначає Крамарєв.

Інфекціоніст каже, що вперше він був відкритий під час захворювання домашніх тварин, його так і назвали – "діарея в телят". "Медицині відомо більш ніж 30 видів коронавірусів. Вони зумовлюють діарею, респіраторні інфекції. Ними хворіють і люди, і домашні тварини – кішки, собаки, свині, корови. Тому ймовірність мутації цього збудника дуже значна. І якщо увійде в тенденцію, що він передається від людини до людини, то це дуже небезпечно", – наголошує Крамарєв.

Смертельний вірус виявили в Китаї

Були два спалахи, пов'язані з коронавірусами

Завідувачка відділення респіраторних та вірусних інфекцій Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Громашевського Алла Мироненко згадує, що в 2002-2003 роках уже був спалах, викликаний коронавірусом.

"Тоді була дуже висока смертність. Але з вірусом упоралися, лікарні, де лежали заражені, були на дуже суворому карантині. Там була така ізоляція, що пацієнти вийти звідти не могли, поки не вилікуються", – говорить Мироненко.

Ще цю інфекцію називають атиповою пневмонією. Висока смертність пов'язана з тим, що недуга руйнує клітини легеневих альвеол. Тоді померло приблизно 800 осіб у різних країнах.

Смертоносний китайський вірус наступає: коли буде в Україні й що робити

Ще один спалах, спричинений коронавірусом, був зафіксований у 2012 році. Його назвали близькосхідним респіраторним синдромом. "Вірус прийшов із Саудівської Аравії, вважається, що джерелом стали верблюди. Тоді було 35% летальних випадків. Причому більше вмирали чоловіки, можливо, тому, що саме вони найчастіше працювали з цими тваринами", – розповідає завідувачка.

До нас поки не дійшов

Епідеміологиня Мироненко вважає, що новий вірус перебував у організмі морських жителів, але, мабуть, зумів подолати міжвидовий бар'єр і тепер передається людям. Відбутися це могло внаслідок мутації.

Читайте: Від невідомого раніше вірусу в Китаї померла перша людина

"Віруси влаштовані досить просто. Й виникають вони в результаті репродукції. Також вони можуть утворитися з багатьох частин, кожна з яких несе свою генетичну інформацію, свої властивості", – розповідає експертка.

Чи здатен цей смертельний вірус мігрувати до України? На думку Мироненко, це цілком можливо. Інше питання, наскільки потужним він буде. "Зазвичай, початок пандемії буває дуже сильним, з важкою клінічною картиною і великою кількістю летальних випадків. Але з часом відбувається адаптація, збудник слабшає, тому смерті стають рідкісними", – стверджує вона.

Читайте: У США готові до можливої "зустрічі" зі смертельною інфекцією з Китаю

Інфекціоніст Крамарєв вважає, що поки в Україні цього вірусу не зафіксовано. "Хоча моніторинг у нас здійснюється дуже слабо. Але поки немає таких масових спалахів пневмонії з летальними наслідками, тож до нас він не добрався", – говорить Крамарєв.

Що відомо про вірус

Перші випадки зараження новим коронавірусом 2019-nCoV спостерігалися в Китаї, у місті Ухань наприкінці грудня 2019 року. А 3 січня 2020 року китайська влада повідомила у ВООЗ про те, що у них є 44 пацієнти з пневмонією невідомого походження.

Ринок у місті Ухань поки закрили

Припускають, що недугу могли підхопити на місцевому рибному ринку. Хоча, крім морепродуктів, там продавали птахів, змій, кроликів і навіть кажанів. Першим від пневмонії і помер 61-річний чоловік, який був постійним відвідувачем цього ринку в Ухані. Трапилося це 9 січня.

Місце одразу ж закрили на дезінфекцію, зараз торгівля тут не здійснюється. Однак хворі вже з'явилися і в інших китайських містах – Пекіні, Шанхаї, Шеньчжені. Також є два випадки в Таїланді, по одному в Японії та Південній Кореї.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки