"Кокон вакцинації" захищає дітей від коронавірусу: у чому суть

'Кокон вакцинації' захищає дітей від коронавірусу: у чому суть

Щоб захистити дитину від коронавірусу, потрібно вакцинуватися всім дорослим, які її оточують – створити так званий "кокон вакцинації". Це не зможе на 100% гарантувати, що діти не заразяться, проте ризик суттєво знизиться.

Про це йдеться у нових дослідженнях, проведених в Ізраїлі. Вони показали, що вакцинація всіх дорослих однієї сім'ї знижує передачу COVID-19. Роботи були опубліковані у журналі Science.

В одному дослідженні розглядався період із січня по березень 2021 року, коли був поширений варіант коронавірусу Альфа, і з липня по вересень 2021 року, коли в Ізраїлі переважав варіант Дельта. Упродовж першого періоду дітей в Ізраїлі ще не вакцинували від вірусу. До другого періоду дозволили щеплювати лише дітей віком від 12 років.

Відео дня

Дослідники виявили, що у дітей, які жили в сім'ї з одним вакцинованим, ризик зараження COVID-19 був на 26% нижчим на початку 2021 року. Вакцинація одного з батків, як і раніше, захищала і від Дельти, але показник знизився до 20,8%.

Якщо дитина жила в будинку, де вакцинувалися обоє батьків, у неї значно знижувався ризик зараження COVID-19. Під час поширення Альфи у дітей із двома вакцинованими батьками ризик був знижений на 71,7%, а Дельти – на 58,1%.

"Вакцинація батьків забезпечує суттєвий захист нещеплених дітей у сім'ї", – наголосили дослідники.

В іншому дослідженні вчені врахували дані про сім'ї, де батьки були вакциновані Pfizer до та після поширення Дельти.

В результаті, загальна ефективність вакцини до появи Дельти склала майже 92% протягом 10-90 днів після вакцинації та 61% більш ніж через три місяці після другої дози.

З поширенням Дельти ефективність препарату від Pfizer впала до 65% протягом 10-90 днів і до 24% більш ніж через три місяці після другої дози.

Однак зниження ефективності не суттєво вплинуло на результати дітей. Коли дослідники розглядали ризики для неповнолітніх у цих сім'ях, вони виявили більше зниження ризику для дітей, які зазнали впливу вакцинованих інфікованих членів сім'ї, незалежно від того, який штам COVID-19 циркулював.

"Дорослі завжди були основними переносниками цього вірусу, і тому ми завжди були зобов'язані вакцинуватися, носити маски та бути обережними. Саме ми насамперед провокуємо ці спалахи. Ми ті, хто може забезпечити безпеку наших дітей", – зазначили вчені.

Як писав OBOZREVATEL, в українському уряді розглядається можливість виплат грошової допомоги в рамках програми єПідтримка підліткам з 12 років, які отримали дві дози вакцини від коронавірусу.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки