Коли потрібно лягати спати, щоб прожити довше: відповідь вчених

Коли потрібно лягати спати, щоб прожити довше: відповідь вчених

Британські вчені з'ясували, що засинання з 22 до 23 години може знизити ризик захворювань серцево-судинної системи, тим самим продовживши життя людини.

Про це йдеться в дослідженні, опублікованому в European Heart Journal - Digital Health, пише Еxpress. Було проаналізовано дані понад 88 000 учасників, середній вік яких становив 61 рік. Більшість із них – жінки.

Дослідники зібрали дані про час сну та пробудження за допомогою наручного акселерометра.

Дані свідчать про те, що засинання з 22 до 23 години може знизити ризик серцевих захворювань у порівнянні з тим, якщо лягати спати раніше або пізніше.

Відео дня

Дослідники також виявили, що у тих людей, які лягали спати опівночі чи ще пізніше, більше шансів отримати серцевий напад, серцеву недостатність, хронічну ішемічну хворобу серця, інсульт. У них ризик розвитку серцево-судинних захворювань був на 25 відсотків вищим.

Однак дослідження не може довести, що ранній або пізній відхід до сну сприяє розвитку серцево-судинних захворювань, оскільки вони можуть бути спричинені іншими факторами.

Дані дослідження були скориговані з урахуванням віку, статі, тривалості та нерегулярності сну, а також інших навичок способу життя та стану здоров'я.

Автор дослідження доктор Девід Пленс сказав: "Хоча ми не можемо зробити висновок про причинно-наслідковий зв'язок із нашого дослідження, результати показують, що ранній або пізній час відходу до сну може з більшою ймовірністю порушити біологічний годинник із несприятливими наслідками для здоров'я серцево-судинної системи".

Лікар додав, що одна з можливих причин підвищеного ризику смертельного захворювання, пов'язаного з пізнішим засинанням, може бути пов'язана з нижчою ймовірністю побачити ранкове світло, яке допомагає скинути біологічний годинник.

Він додав: "Хоча результати не показують причинно-наслідкового зв'язку, час сну став потенційним фактором серцевого ризику – незалежно від інших факторів ризику та характеристик сну. Якщо наші висновки підтвердяться в інших дослідженнях, час сну та базова гігієна сну можуть стати метою громадської охорони здоров'я для зниження ризику серцевих захворювань".

Як раніше повідомляв OBOZREVATEL, якщо замучило безсоння, не варто відразу вдаватися до снодійних препаратів. Можливо, досить буде просто слухати перед сном музичні композиції.

Звернення команди Obozrevatel
disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки