"Кожен десятий - підробка": Супрун розкрила правду про медпрепарати в Україні

12,2 т.
'Кожен десятий - підробка': Супрун розкрила правду про медпрепарати в Україні

В Україні існує глобальна проблема фальсифікації ліків: майже кожен десятий медпредпарат є підробленим. Для того, щоб уникнути покупки таких "лікарських" засобів, досить слідувати декільком простим правилам.

1. Перевіряйте аптеку, в якій збираєтеся зробити покупку. Не купуйте ліки в підземних переходах, кіосках, у приватних осіб і в інтернеті (якщо на сайті не вказані контактна інформація або адреса аптеки), написала на своїй сторінці в Facebook в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

У кожній аптеці має бути ліцензія на торгівлю лікарськими препаратами. Як правило, вона знаходиться в куточку споживача. Зверніть увагу, що адреса в ліцензії повинна збігатися з фактичною адресою аптеки.

Відео дня

2. Слідкуйте, щоб упаковка ліків була цілою. Вона не повинна бути м'ятою або порваною. Кожні ліки зазвичай мають дві упаковки: внутрішню, яка контактує з самим препаратом, і зовнішню, яка захищає першу упаковку. Завжди звіряйте інформацію на обох упаковках - вона повинна збігатися.

Також перевіряйте назву ліків, адресу виробника, лікарську форму, реєстраційний номер і номер серії, термін придатності.

3. Зверніть увагу на маркування. Для людей, у яких є проблеми із зором, назва всіх ліків на упаковці вказується шрифтом Брайля. Є ряд ліків, які так не маркуються, вони призначені для того, щоб пацієнтам їх давали тільки медики.

Крім цього, на упаковці повинна бути додаткова інформація: екологічні, різні товарні та попереджувальні знаки, рекомендовані міжнародними організаціями.

Як писав OBOZRVATEL, Уляна Супрун заявила, що українські пацієнти купують ліки, більшість з яких не працюють належним чином. На її думку, всьому виною реклама ліків.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки