З'явилася надія: вчені тестують новий спосіб діагностики раку
У Великобританії випробовують новий скринінг-тест на рак простати, щоб з'ясувати, чи можна буде використовувати його в рутинній практиці.
Тест передбачає неінвазивне МРТ-сканування, яке дозволяє отримувати зображення внутрішньої частини тіла, щоб перевірити наявність будь-яких аномальних новоутворень. Про це повідомляє служба новин ВВС.
За словами експертів з Університетського коледжу Лондона, МРТ-сканування має низку переваг – воно відносно дешеве, широко доступне та надійне, а також може позбавити хворих від інвазивних методів дослідження.
Читайте: За допомогою сечі: знайдений спосіб визначити рак на ранній стадії
На сьогодні для виявлення раку передміхурової залози використовують аналіз крові на простатичний специфічний антиген (ПСА), високий рівень якого може говорити про новоутворення. Однак цей показник може збільшуватися і при запальних процесах в органі, і при наявності інфекцій. Так, приблизно у трьох з чотирьох чоловіків з підвищеним рівнем ПСА не буде раку.
Збільшений показник ПСА може вимагати додаткової перевірки, такої як біопсія – взяття невеликих зразків тканини з передміхурової залози для подальшого дослідження.
Раніше MedOboz повідомляв, що компанія Google заявила про новий проект – створення технології, яка виявляє ракові клітини на томограмах легень.