"Легені зацементувалися": українку врятувала від болісної смерті диво-методика
Жительку Кропивницького Юлію, у якої через грип виникли смертельно небезпечні проблеми зі здоров'ям, дивом врятували в Центрі серця в Києві.
Допомогла сучасна методика екстракорпоральної мембранної оксигенації (ЕКМО), пояснюють медики. Ще в Кропивницькому жінці поставили діагноз – двобічна вірусно-бактеріальна пневмонія, пишуть "Факти".
"14 січня Юлі стало настільки погано, що після консультацій вирішили в'язатися з фахівцями столичного Центру серця. Про те, що вони застосовують апарат ЕКМО для підтримки роботи одночасно серця і легенів, знав лікар Григорій Урсул, який сам зателефонував директору центру Борису Тодурову і пояснив усю складність ситуації", – розповів батько пацієнтки.
Читайте: Тричі зупинялося серце: Херсонщину сколихнула історія з побитим малям
За словами завідувача реанімацією київського Центру Серця Ігоря Кузьмича, Юлію готували до транспортування шість годин. Ризик був величезний, оскільки важку пацієнтку з усією підключеною апаратурою необхідно було везти на відстань понад 300 км із Кропивницького до Києва.
Принцип роботи апарата медик описав так: "З організму ми забираємо кров темно-синього, майже чорного кольору, а повертаємо вже яскраво-червону, яка несе кисень. І кров потрапляє одразу в серце, а звідти – до всіх органів, враховуючи мозок. Так ми не допускаємо кисневого голодування, яке призводить до загибелі людини. Легені були ніби зацементовані, вони не працювали. Через п'ять днів після того, як почав діяти антибіотик, ми змогли повністю відключити Юлю від підтримуючої апаратури. Жінка вже дихала сама".
За його словами, така практика за кордоном – не рідкість. Зокрема, у Великобританії і США є спеціальні ЕКМО-центри, в яких одночасно можуть перебувати 20 пацієнтів.
Як повідомляв OBOZREVATEL, німецькі дослідники представили аналіз крові для раннього виявлення раку молочної залози. Лікар Сара Шотт і професор Крістіан Зон відкрили 15 біомаркерів, за якими можна діагностувати хворобу.