''Обвивають, як восьминіг'': знайдені нові ліки, які вбивають рак

32,6 т.
''Обвивають, як восьминіг'': знайдені нові ліки, які вбивають рак

Ізраїльські вчені вкотре опинилися на порозі прориву в лікуванні онкології. Вони розробляють ліки, здатні впливати на пухлинні клітини під різними кутами, не зачіпаючи водночас здорові тканини.

Над ним працюють експерти компанії Accelerated Evolution Biotechnologies Ltd. За їхніми словами, ліки засновані на невеликих фрагментах білка. Ці пептиди здатні "обвиватися навколо ракових клітин, як восьминіг", атакувати пухлини з різних сторін і досягати областей, до яких молекули інших препаратів дістатися не можуть, пише Daily Mail.

Якщо ліки виявляться ефективним, вчені зможуть звести до мінімуму побічні ефекти від лікування, які спостерігаються під час хіміотерапії, наприклад, такі як нудота і "хімічний мозок".

Відео дня

Читайте: Знайдений сенсаційний спосіб захиститися від раку: що відомо

''Обвивають, як восьминіг'': знайдені нові ліки, які вбивають рак

У той же час деякі вчені цей препарат вже зараз критикують і звертають увагу на те, що він не може бути універсальним та застосовуватися для всіх видів онкології.

Як повідомляв OBOZREVATEL, кількість нових випадків захворювання на рак у 2018 році в світі збільшилася до 18 млн. За прогнозами, у 2040 році цей показник може вирости до 30 млн. Різними формами раку хворіє приблизно мільйон українців, більше 130 тис. нових випадків реєструються щорічно.

Рак є другою із основних причин смерті у світі. З початку 2018 року від цього захворювання померли 9,6 млн осіб. Онкологія стає причиною практично кожної шостої смерті.

Але медики заходять усе далі у боротьбі з раком:

  • Вчені визначили ключовий процес у всіх клітинах людини, який сприяє старінню, а також розвитку раку.

  • У Стенфорді розробили новий метод рентгенотерапії онкологічних захворювань, за якого сеанс опромінення скорочується із декількох хвилин до декількох секунд.

  • Генетики з Університету Південної Каліфорнії прийшли до висновку, що у смертельних типів раку, таких як мієлобластний лейкоз, існує власний "біологічний годинник". Порушення роботи цього механізму може не тільки відтермінувати будь-які прояви хвороби, але й дозволяє знайти слабкі місця у ракових клітинах за короткий час.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки